2 koment.

Okres letni sprzyja remontom, nie ma w tym nic dziwnego, wysokie temperatury pomagają schnąć ścianom, a długie dnie pozwalają na to, aby prace szybko się posuwały. Można śmiało powiedzieć, że jest to najlepszy okres na to, aby takowy remont zacząć i z pełnym sukcesem zakończyć. Sprzyjająca jest również pogoda, nie tylko temperatura, ponieważ latem aż tak często nie pada, zdarzają się burze, ale to nic w porównaniu z deszczowymi miesiącami, takimi jak październik, listopad czy marzec. Trzeba więc korzystać z dobrodziejstwa natury i brać się do roboty.

No właśnie, nie tak prędko. Szybki remont to taki, który jest dobrze zaplanowany. Nim przystąpimy do całości prac, powinniśmy zastanowić się, co tak naprawdę chcemy zrobić. Dajmy przykład, jeśli zamarzy się nam kominek, musimy to dobrze przemyśleć, a najlepiej skontaktować się w międzyczasie z architektem, który powie nam czy w danej lokacji może takowy się znaleźć. Jeśli okaże się, że takiego tradycyjnego nie możemy w naszym domu zamieścić, to jeszcze nic straconego. Istnieją przecież nowoczesne kominki, które opala się na przykład specjalną domieszką ropy, która nie dymi. Przez co nie ma konieczności, aby przyłączony był on do typowego przewodu kominowego.

Nowoczesny kominek

Wkłady kominkowe

Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na normalny, choć to słowo względne, kominek — warto zastanowić się nad czymś, co profesjonalnie określa się jako wkłady kominkowe. Umieszcza się je w specjalnie przygotowanym otworze, dokładnie w tym samym miejscu, w którym mógłby być wymurowany starodawny kominek.

Różnica jest jednak w bezpieczeństwie. Ogień oddzielony jest w nim od nas żaroodporną, wielowarstwową szybą, która równocześnie nie pozwala dostawać się dymowi do wnętrza domu. Mamy wtedy gwarancję, że palący się kominek nie sprawi, że stężenie niebezpiecznego tlenku węgla w domu, będzie zagrażać życiu naszemu bądź naszego dziecka. A to przecież kluczowe, nie ma powodu, aby montować coś, co może sprawić, że nie obudzimy się następnego dnia, prawda?

Obudowy kominkowe

Wygląd kominka

Oczywiście, kominek musi dobrze wyglądać. Nikomu przecież nie zależy na dziurze w ścianie, prawda? W takim wypadku powinny nas zainteresować obudowy kominkowe, które swym wyglądem przypominają misternie zdobione zabudowy, które znamy choćby z filmów.

Co ważne, ich wybór jest ogromny i możemy dopasować wygląd naszego małego źródła ciepła do wystroju całego pomieszczenia. "W nowocześnie urządzonych mieszkaniach może być on złożony z różnego rodzaju metalowych elementów, podczas gdy w pomieszczeniach bardziej klasycznych idealnie sprawdza się murowane obudowy, które nadadzą wnętrzu rodzinnego charakteru" mówi Pani Viola z firmy Kominki Mat-Kom.

Wkłady kominkowe

Jakość kominka

Pamiętajmy jednakże, aby na kominku nie oszczędzać, ponieważ to od jakości jego wykonania zależy, czy będzie on dla nas bezpieczny, czy okaże się koniem trojańskim, który sami wpuściliśmy do naszego domu. Rozumiemy jednak, że koszta potrafią być bardzo wysokie, namawiamy więc do rozsądku i liczymy, że zimowe wieczory spędzone przy kominku, zrekompensują każdą złotówkę włożoną w stworzenie kominka i całego klimatu, który dzięki niemu udało się osiągnąć.

Przypisy:
1. Obudowy kominkowe: http://mat-kom.eu/oferta/obudowy-kominkowe
2. Wkłady kominkowe: http://mat-kom.eu/oferta/wklady-kominkowe

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.