Dodaj komentarz

Perfekcyjny makijaż permanentny

Dla większości z nas codzienny makijaż jest jednym z wielu obowiązków, z którymi musimy uporać się przed wyjściem do pracy. Chcemy wyglądać atrakcyjnie i profesjonalnie, jednak często brakuje na to czasu. Marzymy żeby wyglądać doskonale od razu po wstaniu z łóżka, jednak czy jest to możliwe? Na szczęście, mamy taką szansę. Obecnie, makijażu permanentny rozwija się tak prężnie, że możliwe jest uzyskanie efektu bardziej naturalnego i trwałego, niż kiedykolwiek.

makijaż permanentny

Trendy w makijażu permanetnym

Trendy w makijażu brwi pozostają niezmienne, każda z nas chce mieć wyraźne brwi, które stanowią ramę oka i nadają charakteru całej twarzy. Nic nie zwiastuje powrotu intensywnej depilacji  i pozostawiania jedynie smutnych, cienkich linii włosków, które nikomu nie dodawały uroku. Jednak aby makijaż brwi dodawał nam uroku, a nie działał wręcz odwrotnie, potrzebujemy czasu. Nikt nie chce wychodzić z domu z nierównymi, narysowanymi w pośpiechu brwiami. Rozwiązaniem może być makijaż permanentny brwi.

mikropigmentacja skóry

Do wyboru mamy różne metody jego wykonania, co pozwala nam wybrać tę, najbardziej odpowiednią dla nas. Zastosowanie mają metoda włoskowa, piórkowa, klasyczna, wypełnienia i microblading. Różnią się między sobą trwałością, ale trzeba pamiętać, że im dłużej nasz makijaż będzie widoczny, tym mniej naturalny efekt po zabiegu. "Nie należy się jednak zniechęcać wyglądem brwi od razu po wykonaniu makijażu permanentnego. Przez jakiś czas efekt jest o wiele bardziej widoczny i intensywny, niż zamierzony, co jest normalną reakcją organizmu. Dopiero po kilku dniach otrzymujemy wygląd, który był planowany przez nas razem z linergistką" mówi Marta Plawgo, z Szczecińskiego salonu www.martaplawgo.pl.

Co po zabiegu makijażu permanentnego

Aby gojenie przebiegło prawidłowo, należy stosować się ściśle do zaleceń, które otrzymujemy. Trzeba pamiętać, że całkowite wygojenie miejsca po zabiegu następuje dopiero po dwóch tygodniach. Należy używać tylko kosmetyków zalecanych przez specjalistkę wykonującą zabieg, chronić się przed promieniami UV, a także unikać sauny, basenu i SPA. Stosując się do tych ograniczeń, możemy mieć pewność że efekt końcowy będzie udany. Więcej informacji jak dbać o to by efekt makijażu permanentnego pozostał najdłużej znajdziesz tutaj.

Mikropigmentacja skóry głowy

Innym, znacznie mniej znanym zastosowaniem makijażu permanentnego jest mikropigmentacja skóry głowy, przeznaczona dla osób dotkniętych łysieniem. Co najważniejsze, zabieg można wykonać bez względu na przyczynę utraty włosów. Umieszczony w skórze pigment tworzy efekt posiadania na głowie krótko ściętych włosów. Pozwala to odzyskać młody wygląd i pozbyć się kompleksów związanych z przedwczesnym łysieniem.

makijaż permanentny brwi

Mikropigmentację wykonuje się nie tylko u osób całkowicie pozbawionych włosów, zastosowanie ma także w przypadku częściowego łysienia. Dodatkowym działaniem zabiegu jest możliwość zamaskowania niedoskonałości, które posiadamy na skórze głowy, takich jak blizny lub oparzenia. Mikropigmentacja skierowana jest głównie do mężczyzn, których utrata włosów dotyka znacznie częściej, dlatego ogromne znaczenie ma naturalny efekt zabiegu. Nikt nie domyśli się, że owłosienie na głowie jest sztuczne, ponieważ kolor pigmentu dobiera się indywidualnie, tak żeby przypominał cebulki włosów. Warto więc podnieść swoją samoocenę i zmierzyć się z problemem łysienia.

Makijaż permanentny ma zastosowanie nie tylko u kobiet, chcących trwale uwydatnić i skorygować swoje brwi lub usta. Może być rozwiązaniem również dla mężczyzn, a także osób z problemami estetycznymi i zdrowotnymi. W każdej sytuacji znajdziemy zabieg dla siebie i poprawimy swoją samoocenę oraz komfort życia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.