Skip to main content

Szkoła rodzenia

Zajęcia w szkole rodzenia to taki temat, który wzbudza bardzo dużo kontrowersji. Wciąż zbyt mało kobiet uczęszcza na takie zajęcia tłumacząc to na przykład tym, iż ich matki, czy babki nie chodziły do szkoły rodzenia, mimo to rodziły zdrowe i ładne dzieci. Jednak takie myślenie jest nie do końca słuszne.

bezpłatna szkoła rodzenia

Wiele kobiet wychodzi także z założenia, iż wszystkie niezbędne informacje odnośne ciąży, porodu można uzyskać z internetu, czy innych poradników, czasopism. Jednak szkoła rodzenia daje rzetelne, uporządkowane informacje, które przydadzą się każdej kobiecie.

Oczywiście uczestnictwo w takich zajęciach nie jest dla nikogo obowiązkowe. Jednak bezpłatna szkoła rodzenia to fantastyczna szansa, z której każda ciężarna powinna korzystać. Szkoła rodzenia to miejsce, do którego może uczęszczać każda ciężarna niezależnie od tego, ile ma lat, czy dzieci. Jedynie lekarz ma prawo zabronić ciężarnej uczęszczania na takie zajęcia na przykład w takim przypadku kiedy ciąża jest zagrożona i kobieta nie powinna wykonywać żadnych ćwiczeń.

Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia?

Najbardziej odpowiedni czas na zapisanie się do darmowa szkoła rodzenia jest to około dwudziestego tygodnia ciąży. Właśnie wtedy kobieta czuje się zdecydowanie najlepiej, jest pełna energii i ma ochotę na ćwiczenia, czy na uczęszczanie na tego typu zajęcia. Ustępują wtedy takie objawy jak wymioty, czy nudności natomiast nie ma jeszcze takich dolegliwości jak bóle kręgosłupa, opuchlizna nóg.

szkoła rodzenia

Czas trwania takich zajęć, a także ich częstotliwość są różne. Zazwyczaj jest to około pięć tygodni, choć może trwać też dłużej. Takie spotkania trwają zazwyczaj około 1,5 godziny.

Nazwa szkoła rodzenia jest w pewnym sensie dziwna i poniekąd nietrafiona, ponieważ tak naprawdę sam poród to zjawisko, które jest fizjologiczne i instynktowne, nikt nie musi się tego uczyć. Jednak podczas takich zajęć można otrzymać trafne wskazówki jak sobie radzić podczas porodu oraz jak postępować.

Zobacz program kursów rodzenia na przykładzie Mama i Ja - Bezpłatna Szkoła Rodzenia Poznań.

Tak naprawdę podczas pobytu w szkole rodzenia można uzyskać niezwykle cenne informacje odnośnie pobytu w szpitalu, opieki nad noworodkiem, a także czasu połogu. Można dowiedzieć się też jakie są najczęściej spotykane problemy podczas porodu, a także jak się z sobie z nimi radzić.

Zajęcia w szkole rodzenia to teoria i praktyka

Jednak zajęcia w szkole rodzenia nie wiążą się tylko z teoretycznymi wykładami, ale także z zajęciami praktycznymi. Wykonuje się specjalne ćwiczenia, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Kobieta ma szanse na to, aby poznać sposoby prawidłowego oddychania, a także różnego rodzaju techniki relaksacyjne. Ponadto kobieta ma szanse lepiej poznać ciało, co może okazać się przydatne na przykład podczas porodu.

To jednak nie koniec zalet, jakie niesie ze sobą uczęszczanie na zajęcia do szkoły rodzenia. Jest to doskonałe miejsc, w którym można się spotkać z innymi przyszłymi rodzicami, tym samym są szanse na to, aby porozmawiać, czy też wymienić się doświadczeniami. Zajęcia w szkole rodzenia to doskonała szansa na to, aby ciężarna mogła zadbać o swoją psychikę, ciało, a także dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy.

Przypisy:
1) program zajęć w szkole rodzenia http://mamaija.info.pl/program/

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...