Dodaj komentarz

Kiedy wybieramy swój przyszły zawód, zwykle staramy kierować się tym, co nas w życiu kręci, co nam się podoba, w czym czujemy, że będziemy dobrzy. Młode dziewczyny, często zachęcane przez blogerki modowe i urodowe, wybierają szkoły fryzjerskie, kosmetyczne, czy krawieckie.

Po kilku latach nauki, zwykle taka dziewczyna ma okazję sprawdzenia swoich umiejętności na stażu. Czy jednak łatwo się na taki staż dostać? Jak należy go szukać i co zrobić, aby praca w salonie urody już na początku naszej kariery nie okazała się strzałem w kolano?

salon urody

Staż w salonie kosmetyczno fryzjerskim

pracowniczka salonu urodyNajłatwiej praca w salonie urodyjest udać się do Urzędu Pracy. Tam na pewno znajdzie się jakiś salon fryzjersko-kosmetyczny, który zgłosił chęć przyjęcia stażystek. Nie licz jednak na to zbyt mocno. Takich osób chętnych, jak ty, jest masa. Natomiast ofert w Urzędzie Pracy jest niewiele. Najprościej jest poszukać samemu. Nie radzę jednak załatwiać takich rzeczy przez telefon, czy przez maila. Bardzo łatwo jest cię wtedy zbyć. Poza tym potraktuj to, jako swego rodzaju pierwszą rozmowę o pracę. Jak powiedziała nam menager Salonu Urody Cleo w Krakowie (1), żaden pracodawca nie zatrudni kogoś, kogo nawet nie widział na oczy.

Musisz zdobyć się na odwagę i odwiedzić kilka salonów, przedstawić się i poprosić o szansę. Jeśli przyjdziesz z pustymi rękoma, również nastaw się na odpowiedź odmowną. Jak bowiem dana kosmetyczka, czy fryzjerka ma sprawdzić twoje umiejętności? Włóż w to trochę wysiłku i przygotuj swego rodzaju portfolio. Zaproś koleżanki na babski wieczór i zrób każdej z nich fajny, ciekawy i nowoczesny makijaż.

Potem zrób zdjęcia, koniecznie z dobrym oświetleniem. To samo tyczy się fryzur. Uczesz mamę, siostrę, przyjaciółkę i uwiecznij to. Wydrukowane zdjęcia wsadź do albumu, który będzie wizytówką twoich umiejętności. Mając przy sobie taki próbnik, możesz bardzo łatwo zainteresować potencjalnego pracodawcę, nawet jeśli starasz się tylko o staż. 

Blog kosmetyczny

Dobrym pomysłem jest też prowadzenie swojego bloga, gdzie będziesz się popisywać swoimi dokonaniami. Sama zaprezentuj się tak, jakbyś chciała widzieć kosmetyczkę, czy fryzjerkę. Jeśli starasz się o staż w salonie kosmetycznym, zrób sobie ciekawy makijaż. Wyglądaj schludnie. Pamiętaj też, że istnieje możliwość, że właścicielka danego salonu zaproponuje ci staż bezpłatny.

Oczywiście jeśli bardzo ci zależy i nie masz noża na karku w postaci czynszu, czy kredytu, możesz się na takie rozwiązanie zgodzić. Możesz też przy okazji zapytać, czy jeśli się sprawdzisz, to jest szansa na zatrudnienie. Nic przecież nie tracisz, a często bywa tak, że tych najlepszych firma sobie po stażu zostawia. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest łatwo dostać się na staż, ale wytrwałość przynosi efekty. Trzeba więc próbować każdego dnia i przede wszystkim się nie poddawać. Przecież gdzieś to doświadczenie zdobyć trzeba.

Przypisy:
1. Salon urody Cleo - http://www.studiourodycleo.pl  ul. Kalwaryjska 96, 30-504 Kraków

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.