Skip to main content

Koncentrator tlenu

Może niewielu z was zdaje sobie sprawię z tego czym jest koncentrator tlenu i w jakich przypadkach jest on najczęściej użytkowany. Koncentrator tlenu najczęściej wykorzystywany jest podczas tak zwanej tlenoterapii.

stacjonarny koncentrator tlenu

Czym jest tlenoterapia?

Przyznać trzeba, że termin brzmi dość zagadkowo i niewiele wyjaśnia na pierwszy rzut oka. Tlenoterapia jest rodzajem pewnej terapii zdrowotnej. Nie polega ona jednak jedynie na podawaniu choremu tlenu jak mogłaby wskazywać na to nazwa całej tej terapii. Tlenoterapia dzieli się na kilka bardzo istotnych etapów, które trzeba wypełnić wszystkie i w odpowiedniej kolejności, aby terapia miała sens i przyniosła oczekiwane efekty.

koncentrator tlenowykoncentrator tlenu

  1. Pierwszym ważnym etapem przed rozpoczęciem leczenia, jest pomiar wieku tlenowego za pomocą podłączonego do ramienia urządzenia, które mierzy i ocenia ciśnienie tlenowe zawarte w naszej krwi. Najlepiej, żeby wiek tlenowy był niższy przynajmniej 15 lat od naszego prawdziwego wieku, ale zazwyczaj jest to prawdziwa rzadkość.
  2. Drugim koniecznym do spełnienia etapem jest podanie specjalnej mieszanki witaminowej. Są to witaminy A,C,E, mikroelementy oraz kwas foliowy.
  3. Kolejny etap to już można powiedzieć, czysta przyjemność. Polega on na inhalacji odpowiednio natlenionego powietrza. Inhalacje odbywają się zazwyczaj podczas wygodnego spoczynku i oglądania telewizji bądź słuchania ulubionej muzyki. Ten etap zazwyczaj trwa godzinę i po nim następuje czas na aktywność fizyczną. Chodzi tutaj o ćwiczenia pobudzające cały układ krwionośny, które sprawią, że tlen dotrze wszędzie tam gdzie zazwyczaj po prostu już nie dociera.

Tlenoterapię zaleca się wszystkim dzieciom i nastolatkom, kobietom w ciąży, osobom po przeszczepach organów, osobom z ostrymi migrenami, gorączką, alergią lub z chorobami tarczycy.

Wypożyczenie koncentratora tlenu

Koncentrator tlenu to mówiąc prostymi słowami, urządzenie, które można nabyć lub wypożyczyć, aby dostarczać nim właśnie tlen do organizmu, w łatwy i przyjemny dla użytkownika sposób. Wynajem koncentratora tlenu jest ogólnie dostępny. Pobiera on powietrze z zewnątrz, potem spręża je i przepuszcza przez sitko, które oddziela tlen od azotu i dopiero podaje osobie inhalowanej.

"Wypożyczenie koncentratora tlenu nie jest niczym skomplikowanym. W tej chwili na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm, które wypożyczają takie aparatury. Zdecydować możemy na jak długo i ile razy w tygodniu chcemy wypożyczyć taki sprzęt i na podstawie tego wystawiany jest nam rachunek". mówi Pani Kamila, która od pewnego czasu wypożycza koncentrator tlenu.

Niemniej jednak koncentratory tlenu stają się coraz bardziej popularne i dużo bezpieczniejsze od chociażby butli tlenowych, które dla niektórych bywają dość skomplikowane w obsłudze. Natomiast obsługa koncentratora tlenu jest bardzo prosta i do nauczenia się przez dosłownie każdego w bardzo krótkim czasie. Aparat tlenowy to urządzenie, które dadzą radę obsługiwać nawet dość małe dzieci.

Dobrze byłoby przemyśleć jakie dobroczynne skutki może przynieść nam tlenoterapia i zastanowić się czy nie zastosować jej w swoim codziennym życiu i sprawdzić czy nie poprawi ona naszych warunków życia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Anna · 1 lat temu
    Urządzenie Invacare Solo 2 https://patronus-med.pl/invacare-solo-2/ jest bardzo solidne i estetycznie wykonane, doskonale spełnia swoje zadanie. Skorzystałam z usług wypożyczalni Patronus i było to bardzo dobre posunięcie. Na początku trudno mi było się przyzwyczaić do jego głośnego działania, ale jak już przywykłam to dobrze mi się zasypiało. Polecam wszystkim  

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...