Skip to main content

Niespodziewany sukces

Michał jest inteligentnym młodym człowiekiem. Ukończył studia na lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym z wysokimi wynikami. Zamierzał podjąć pracę w celu utrzymania się i uniezależnienia od rodziców, jednak nie było to łatwe. Mężczyzna jest osobą niesłyszącą. Niepełnosprawność uniemożliwia mu normalne życie.

pracownik firmy sprzątające

Wiele trudności

Gdy przedstawiał swoje Curriculum Vitae kilka firm od razu odrzuciło jego propozycje pomimo wysokiego wykształcenia i kwalifikacji. Nie chciano go jako pracownika biurowego, ochroniarza a nawet w firmie zatrudniającej pracowników do zbioru owoców miękkich. Michał po doświadczeniu tej sytuacji popadł w depresję. Sądził, że przez swoją niepełnosprawność nie jest w stanie poradzić sobie w życiu. Traktowano go jako gorszego od innych pomimo,że przecież niepełnosprawność nie była jego winą. Urodził się z nią i w takim stanie musiał żyć. 

Wielka szansa

Pewnego dnia Michał spotkał się ze swoim bratem ciotecznym Jarkiem. Zwierzył mu się ze swoich problemów opowiadając o problemach ze znalezieniem pracy. Jarosław na migi stwierdził, że dobrą alternatywą dla Michała jest praca w zakładzie pracy chronionej. Michał nigdy wcześniej nie miał styczności z taką formą zatrudnienia. Otwierając jedną ze stron internetowych przeczytał, że zakład pracy chronionej to przedsiębiorstwo przystosowane do zatrudniania osób z różnym stopniem niepełnosprawności. W oczach Michała zabłysła nadzieja. Uwierzył, że ma szansę znaleźć pracę. Pod artykułem mężczyzna zauważył listę przedsiębiorstw o omawianym statusie z jego okolicy. Po przejrzeniu ofert postanowił zatrudnić się jako pracownik firmy sprzątającej. Zainteresował się ofertą firmy sprzątającej, którą był zakład pracy chronionej Prestiż (ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice /Śląsk, tel:  881 962 220). Zadzwonił pod podany numer i umówił się na rozmowę kwalifikacyjną. Tydzień później Michał był już zatrudniony w międzynarodowej firmie sprzątającej.

praca w zakładzie pracy chronionej

Nieoczekiwany sukces

Pracował bardzo wydajnie i był chwalony przez przełożonych jako najlepszy pracownik. Za sumienne wykonywanie swoich obowiązków nie tylko otrzymywał wysoką wypłatę w kwocie pięciu tysięcy złotych, ale również  premię. Ponadto firma Michała wykonywała zlecenia nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach Unii Europejskiej. Bohater tekstu mógł pierwszy raz w życiu odwiedzić wiele pięknych zachodnioeuropejskich miast jak Paryż, Londyn czy Strasburg. 

Michał odniósł w swoim życiu niespodziewany sukces. Dzięki zatrudnieniu jako pracownik firmy sprzątającej jest w stanie samodzielnie utrzymać mieszkanie i odkłada pieniądze na zakup wiejskiej posiadłości o której marzył całe życie. Na przykładzie jednego mężczyzny widzimy jak ważne jest, by w każdym mieście istniał zakład pracy chronionej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...