Skip to main content

Kominek - czy warto?

Kominek to coś o czym marzy wiele osób. Ciepło naturalnego ognia i jego nastrojowy blask są ciągle obiektem pożądania. Dlatego też raczej trudno sobie wyobrazić nowo zbudowany dom bez kominka. Kto już go posiada, wie, jak ważną rolę odgrywa on w zimne jesienne i zimowe wieczory, kiedy za oknem ciemna noc. Chyba każdy docenia miłe chwile przed płonącym kominkiem, z filiżanką kawy czy herbaty i dobrą książką w ręku. 

kominki Wrocław

Rola kominka

Kominki najczęściej montuje się w domach urządzonych w stylu norweskim lub rustykalnym, których wnętrza emanują ciepłem prostotą, ale i pięknem. Spotkać je można także w hotelach i restauracjach. Kominek nie tylko nadaje wnętrzu przytulny klimat, ale także pomaga dogrzać pomieszczenie. Rozprowadza on ciepłe powietrze kanałami wentylacyjnymi lub nagrzewa wodę w grzejnikach centralnego ogrzewania. To również jest przyczyna, dla której większość osób wybiera taki kominek, a nie dekoracyjny, na przykład elektryczny z sztucznie żarzącymi się polanami. Zarówno klasyczne, jak i nowoczesne kominki oferuje między innymi firma Kominki Lexus Wrocław.

Zalety kominka

Wśród największych zalet kominka można wymienić to, że:

- stanowi on dodatkowy system ogrzewania; ceniony jest szczególnie w zimne dni, przy awarii centralnego ogrzewania oraz wtedy, gdy ogrzewanie domowe jeszcze nie jest włączone;

- może stanowić główne źródło ogrzewania dzięki wydajnym wkładom kominkowym z płaszczem wodnym, dzięki któremu ciepło zostaje rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach w domu;

- jest wspaniałym elementem dekoracyjnym.

Wady kominka

Do wad kominka można zaliczyć:

- konieczność wyznaczenia miejsca do przechowywania paliwa,

- czyszczenie szyby kominkowej, wynoszenie popiołu,

- znaczne ochłodzenie pomieszczeń pod nieobecność domowników,

- wysokie koszty eksploatacji, np. przy tradycyjnym kominku konieczne jest częste malowanie ścian, a kominek z płaszczem wodnym jest drogi i wymaga awaryjnego zasilania dla pompy obiegowej.

Kominki nowoczesne

obudowy kominkowe wrocław

Przeglądając usługi zduńskie, natknąć się można na nowoczesne kominki, wykonywane na zamówienie w dowolnych rozmiarach. To zarówno proste modele o jednolitej kolorystyce, jak i bardziej skomplikowane wersje o nietypowych kształtach i wzornictwie. Są to systemy jedno-, dwu-, trzydrzwiowe lub tunelowe. W ofertach uwagę zwracają kominki stylowe w nowoczesnym wydaniu. Piękne obudowy z efektownych kamieni (piaskowca czy marmuru) sprawiają, że cała konstrukcja nabiera niezwykle eleganckiego wyglądu.

W tradycyjnie urządzonych wnętrzach doskonale prezentują się portale kominkowe. Natomiast osoby, ceniące sobie klasyczny design oraz pragnące postawić na ogrzewanie domów, mogą zdecydować się na kominki kaflowe. Wykonywane są one na indywidualne zamówienie, dlatego często powstające wzory są całkowicie unikalne.

Zapotrzebowanie na wyroby kamieniarskie a praca kamieniarza

Praca w zakładzie kamieniarskim nie należy do najłatwiejszych, jednak biorąc pod uwagę wielkie zapotrzebowanie na wyroby tego typu, na pewno warto nią się zainteresować. Kamieniarze dzisiaj to w większości praktycy, którzy sami nauczyli się zawodu, poznali tajniki obróbki kamienia i otworzyli swoją działalność. Oczywiście, aby otworzyć swój warsztat trzeba sporo zainwestować, potrzebne urządzenia są bowiem bardzo drogie. Późniejsze zarobki są jednak tego warte.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Andrzej · 2 lat temu
    Kominek jest super rozwiązaniem. Polecam każdemu, kto rozważa taką decyzję. Artykuł pomógł mi się zdecydować na zakup. Wybór padł na jedną z najlepszych firm z jaką dane mi było współpracować, czyli Kominki Lexus Andrzej Słoninka. Polecam z całego serca, świetna jakość usług i podejście do klienta. Jeżeli poszukujecie bardziej nowoczesnych kominków właśnie z Wrocławia to idealna firma dla Was! Pozdrawiam

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...