Dodaj komentarz

Wszyscy korzystamy z usług oferowanych nam przez salony fryzjerskie. Farbujemy, układamy, ścinamy włosy. Każdy z nas chce wyglądać wyjątkowo i zawsze, w każdej sytuacji pięknie. Udajemy się .wtedy do okolicznego fryzjera. Jeśli jednak oczekujemy większej zmiany, czegoś wyjątkowego i mamy na to czas, szukamy stylisty. 

koloryzacja w klakowie

Dobry stylista fryzur

Stylista fryzur to człowiek, który poprzez swoje wieloletnie nauki, styl i wspaniale rozwiniętą wyobraźnię tworzy cuda na naszej głowie. Naprawdę dobrzy styliści są w stanie zrobić coś z niczego, potrafią zmienić nasz wizerunek o 180 stopni. Stylista wybierając dla nas fryzurę kieruje się kształtem naszej twarzy, naszym charakterem, czy też usposobieniem. Co prawda wizyta u niego jest nieco droższa niż u zwykłego fryzjera, ale też daje odczuć komfort za jaki płacimy. Tak więc udając się do salonu musimy zastanowić się pod czyje "skrzydła", w tym przypadku ręce chcemy trafić.

Klienci salonów fryzjerskich

Praca w salonie fryzjerskim, nawet jako zwykły fryzjer, to jednak nie lada wyzwanie. Przychodzą tu osoby bardzo wyrozumiałe, poddające się całkowicie swojemu styliście czy też fryzjerowi, ale i takie które mają już upatrzoną fryzurę i oczekują takich efektów jak na wielu poprawionych komputerowo zdjęciach. Co czasami graniczy z cudem. Pamiętajcie udając się ze zdjęciem do fryzjera, że każdy włos jest inny, nie u każdego można zrobić takie same fryzury, no i nie każdemu będzie dobrze w takiej fryzurze jak na zdjęciu.

Pielęgnacja włosów

W większości salonów fryzjerskich można spotkać wiele kobiet poowijanych sreberkami z czepkami na głowach, lub też oczekujących na przyjęcie. Każda z niecierpliwością czeka na efekt, jaki uzyska na koniec. Po takich zabiegach nasze włosy odżywają i już sama wizyta i użycie specjalistycznych kosmetyków daje nam lepszy wygląd. Włosy wyglądają zdrowiej, są czyste, lśniące i dopieszczone.

Fryzjer męski

Jednak też zdarzają się coraz częściej i chętniej przychodzący mężczyźni, chcący mieć nienaganny wygląd. Salony fryzjerskie oferują również usługi i w tym kierunku. Wśród mężczyzn nastała moda na noszenie zarostu, brody. Jednak taka broda, czy też zarost musza być starannie wypielęgnowane, by wyglądały estetycznie. W innym przypadku mężczyzna wygląda jakby po prostu zapomniał o porannej higienie.

strzyżenie brody

Barber w Krakowie

Z tego powodu wielu mężczyzn udając się do fryzjera czy też do stylisty fryzur, chętnie podda się też zabiegom na twarzy. Specjalistów w tej dziedzinie nazywamy barberami. Są to fryzjerzy zajmujący się męskim zarostem- goleniem, strzyżeniem, czy też pielęgnacją. Jednak, aby nie musieć się martwić o późniejszy efekt, mężczyźni wybierają sprawdzone salony. Jednym z nich jest Claudius Hair Treser Academy. Na stronie: Claudius.pl można znaleźć jego ofertę oraz portfolio i wcześniej sprawdzić, czy dane usługi będą atrakcyjne.

Powrót do przeszłości

Wiele salonów powróciło do tego by zatrudniać barberów. Kiedyś były to osoby poszukiwane na każdym kroku, potem trochę o nich ucichło. Salony nie oferowały już usług w tym zakresie. Jednak teraz gdy ponownie nastała moda na tak zwanego drwala salony walczą by i u nich znalazł się ktoś taki jak barber. Wiadomo, że i fryzjer podetnie brodę maszynką, czy też nożyczkami, lecz to nie jest to samo.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.