Dodaj komentarz

Praca w Nowym Sączu, praca w hotelu czy hotelarstwo to kwestie, które na pewno będą zawsze w stanie zainteresować określoną grupę osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ ludzie non stop poszukują zatrudnienia, bo przecież z czegoś trzeba żyć. Rachunki same się nie zapłacą i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Takie życie, nikt zresztą nie mówił, że będzie łatwo. 

Kelnerka w Hotelu Villa Beata

Praca w hotelu w Nowym Sączu

Praca w hotelu czy też praca w Nowym Sączu to oferty adresowane przede wszystkim do osób z tegoż miasta i jego okolic. Ale może też skorzystają z nich osoby, które chciałyby zamieszkać w Nowym Sączu, a hotelarstwo taktują jako obszar, w obrębie którego mogłyby realizować się zawodowo. Nawiasem mówiąc, to chyba bardzo dobry pomysł na siebie, bo ta branża zwłaszcza w ostatnim czasie dobrze się rozwija. Oczywiście, nie wszystkim odpowiada praca w hotelu, bo jest ona dość specyficzna. Wiele osób nie widzi się w takich okolicznościach zawodowych, bo nie akceptuje zmianowego systemu pracy. Inaczej jednak się nie da. Hotel musi przecież być czynny przez 24 godziny na dobę i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale to jeszcze nie wszystko. 

Znajomość języków obcych

Ktoś, kto chciałby pracować w hotelu , np. na stanowisku recepcjonisty, musi wykazać się znajomością języków obcych. Angielski to podstawa, a najlepiej byłoby znać tajniki jeszcze jakiejś innej mowy. Mile widziany jest niemiecki czy nawet francuski. Coraz częściej pracodawcy pytają też o znajomość języka rosyjskiego. No cóż, otwarliśmy się swego już czasu na Wschód i stąd coraz częstsze kontakty z naszymi wschodnimi sąsiadami. W mniejszych miejscowościach na pewno dużo rzadziej zaistnieje potrzeba wykorzystywania znajomości języków obcych, ale w większych ta kwestia przedstawia się zdecydowanie inaczej. "Nie bez znaczenia pozostaje na pewno fakt, że  coraz więcej turystów z zagranicy odwiedza nasz kraj i w związku z tym musimy być na nich przygotowani również pod względem językowym. " - To słowa właściciela firmy: Pokoje Gościnne Villa Beata - Nowy SączZawiszy Czarnego 12 D, 33-300 Nowy Sącz; Tel: 605 478 855, który mówił o tym podczas naszej rozmowy.

Recepja w hotelu Villa Beata

Angielski - język międzynarodowy

Nawiasem mówiąc, angielki stał się już językiem międzynarodowym i sporo osób na świecie nawet nieźle radzi sobie w tej materii. Może gorzej wypadają ludzie starsi, którzy jednak nie uczyli się angielskiego w szkole, ale młodsze pokolenia już tego kłopotu raczej nie mają. Jeśli nawet ktoś niezbyt dobrze porusza się w tym języku to w sprawach najprostszych na pewno jakoś się będzie w stanie porozumieć. Zresztą we współczesnej szkole kładzie się zdecydowanie większy nacisk na to, żeby w ogóle mówić, niż na to, żeby wystrzegać się błędów. To chyba dobry kierunek, wszak tak też człowiek uczy się.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.