Praca w Nowym Sączu, praca w hotelu czy hotelarstwo to kwestie, które na pewno będą zawsze w stanie zainteresować określoną grupę osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ ludzie non stop poszukują zatrudnienia, bo przecież z czegoś trzeba żyć. Rachunki same się nie zapłacą i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Takie życie, nikt zresztą nie mówił, że będzie łatwo. 

Kelnerka w Hotelu Villa Beata

Praca w hotelu w Nowym Sączu

Praca w hotelu czy też praca w Nowym Sączu to oferty adresowane przede wszystkim do osób z tegoż miasta i jego okolic. Ale może też skorzystają z nich osoby, które chciałyby zamieszkać w Nowym Sączu, a hotelarstwo taktują jako obszar, w obrębie którego mogłyby realizować się zawodowo. Nawiasem mówiąc, to chyba bardzo dobry pomysł na siebie, bo ta branża zwłaszcza w ostatnim czasie dobrze się rozwija. Oczywiście, nie wszystkim odpowiada praca w hotelu, bo jest ona dość specyficzna. Wiele osób nie widzi się w takich okolicznościach zawodowych, bo nie akceptuje zmianowego systemu pracy. Inaczej jednak się nie da. Hotel musi przecież być czynny przez 24 godziny na dobę i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale to jeszcze nie wszystko. 

Znajomość języków obcych

Ktoś, kto chciałby pracować w hotelu , np. na stanowisku recepcjonisty, musi wykazać się znajomością języków obcych. Angielski to podstawa, a najlepiej byłoby znać tajniki jeszcze jakiejś innej mowy. Mile widziany jest niemiecki czy nawet francuski. Coraz częściej pracodawcy pytają też o znajomość języka rosyjskiego. No cóż, otwarliśmy się swego już czasu na Wschód i stąd coraz częstsze kontakty z naszymi wschodnimi sąsiadami. W mniejszych miejscowościach na pewno dużo rzadziej zaistnieje potrzeba wykorzystywania znajomości języków obcych, ale w większych ta kwestia przedstawia się zdecydowanie inaczej. "Nie bez znaczenia pozostaje na pewno fakt, że  coraz więcej turystów z zagranicy odwiedza nasz kraj i w związku z tym musimy być na nich przygotowani również pod względem językowym. " - To słowa właściciela firmy: Pokoje Gościnne Villa Beata - Nowy SączZawiszy Czarnego 12 D, 33-300 Nowy Sącz; Tel: 605 478 855, który mówił o tym podczas naszej rozmowy.

Recepja w hotelu Villa Beata

Angielski - język międzynarodowy

Nawiasem mówiąc, angielki stał się już językiem międzynarodowym i sporo osób na świecie nawet nieźle radzi sobie w tej materii. Może gorzej wypadają ludzie starsi, którzy jednak nie uczyli się angielskiego w szkole, ale młodsze pokolenia już tego kłopotu raczej nie mają. Jeśli nawet ktoś niezbyt dobrze porusza się w tym języku to w sprawach najprostszych na pewno jakoś się będzie w stanie porozumieć. Zresztą we współczesnej szkole kładzie się zdecydowanie większy nacisk na to, żeby w ogóle mówić, niż na to, żeby wystrzegać się błędów. To chyba dobry kierunek, wszak tak też człowiek uczy się.

No thoughts on “Praca w hotelu - z czym trzeba się zmierzyć?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.