Skip to main content

Salon z kominkiem czyli na czym polega praca zduna

Ogrzewanie kominkowe bywa traktowane jako awaryjne źródło ogrzewania, ale przede wszystkim, w większości domów, kominek pełni rolę dekoracyjną. Praca przy budowie kominków jest dość mocno atrakcyjna. Można wiele się nauczyć. Przede wszystkim na samym początku trzeba ustalić gdzie właściwie kominek będzie miał swoje miejsce w domu, trzeba to ustalić na etapie projektowania wszystkich pomieszczeń. Najczęściej takim miejscem jest salon, pokój gościnny. Budowa nowoczesnych kominków to nie to co kiedyś. Dziś technika, technologia, znacznie poszły do przodu i dziś buduje się kominki, których nie trzeba się wstydzić w XXI wieku, a wręcz przeciwnie - stanowią one powód do dumy.

Kominek wykonany przez firmę kominki Janik

Kim jest zdun?

O zawodzie zduna nie słyszy się zbyt często, a jednak zdun to potrzebna funkcja i zawód. Taki dział rzemiosła jak zduństwo, według oficjalnych danych, po 1990 roku objął także naprawdę i budowę kominków, a wcześniej do głównych zajęć zduna należało przede wszystkim tworzenie i naprawianie pieców różnego rodzaju. Asystent zduna pod okiem mistrza uczył się swojego fachu, by już wkrótce móc samodzielnie przejąć pałeczkę i pracować samodzielnie. Wielu ludzi pragnie mieć w swoim domu kominek, kiedyś być może był on pewnego rodzaju synonimem luksusu, dzisiaj jest coraz bardziej powszechny. Są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowy kominka w domu. Obie frakcje mają swoje racje. Kominek może pełnić funkcję dekoracyjną lub może realnie pomagać w ogrzewaniu pomieszczeń. Bardzo ważne jest aby mieć na uwadze kwestię przepisów przeciwpożarowych, które to muszą być absolutnie przestrzegane w trosce o życie i zdrowie domowników. Trzeba też zastanowić się jakiego rodzaju paliwo będzie w kominku - czy będzie to drewno czy raczej kominek będzie elektryczny albo na gaz. Każda z decyzji będzie miała swoje konsekwencje.

Czym jest biokominek?

Nowoczesne kominki to tak zwane biokominki , które nie mają może zbyt dużej mocy, ale znakomicie pełnią funkcje dekoracyjne. Takie kominki są również praktycznie w 100% bezpieczne dla środowiska naturalnego, nie emitując szkodliwych substancji i nie przyczyniając się do pogorszenia już i tak złego stanu powietrza i warunków na świeżym powietrzu. Ze względu na bezpieczeństwo największym powodzeniem z reguły cieszą się kominki elektryczne, uchodzące za rozwiązanie najbardziej dobre pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa dla mieszkańców. Minusem mogą być wysokie rachunki za energię elektryczną. Kominki na gaz to także rozwiązanie bezpieczne. Palenie w kominki na drewno wymaga za to pewnych umiejętności i aby robić to dobrze, trzeba po prostu się tego nauczyć, a to nie każdemu przyjdzie łatwo. Budowa kominków to wielka sztuka, wydaje się, że takich specjalistów będzie potrzeba z roku na rok coraz więcej, bo i ludzie mają swoje wymagania, jak powinien wyglądać ich wymarzony salon - a ma to być salon z kominkiem. Wybierając firmę do budowy kominka warto przejrzeć strony internetowe takie jak http://www.kominki-janik.pl aby znaleźć nakorzystniejszą ofertę oraz przejrzeć portfolia zkładające się z zdjęć gotowych projektów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...