Dodaj komentarz

Zastanawiając się nad weekendowym wyjazdem albo nad dłuższym wypoczynkiem warto wziąć pod uwagę polskie rejony. Weźmy na przykład Kujawy. Piękne miasto Bydgoszcz, Włocławek, ale spośród wielu wspaniałych miejsc na Kujawach, jest takie jedno, wyjątkowe, które naprawdę warto odwiedzić. Jest to niewielkie miasteczko z uzdrowiskami, którego nazwę znają wszyscy - Ciechocinek.

Noclegi w Ciechocinku

Zagwaterowanie w Ciechocinku - Villa Viva

Ciechocinek jest miejscowością uzdrowiskową, do której przez cały rok zjeżdżają ludzie z całej Polski, dlatego znajdziemy tu bogatą ofertę noclegową. Bazę noclegową w Ciechocinku, wolne pokoje, ceny i położenie łatwo można sprawdzić w internecie. Osboby ceniące spokój i luksus znajdą dla siebie miejsce w pieknej Villi Viva, położonej nieopodal Parku Zdrojowego. Warto jednak z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować nocleg w Ciechocinku by cieszyć się eleganckim pokojem w dobrej cenie. W Ciechocinku jest mnóstwo miejsc, w których można naprawdę dobrze zjeść i wypić pyszną kawę. Warto podkreślić, że miejscowość uzdrowiskowa nie oznacza, że do miasta zjeżdżają tylko starsi albo schorowani ludzie. Ciechocinek przyciąga ludzi w każdym wieku i nie tylko w celach leczniczych, przyjeżdżają tu całe rodziny a młodzi ludzie spotykają się przy fontannach, w parkach i w kawiarniach. Z całą pewnością każdy, kto chociaż raz odwiedzi Ciechocinek nie będzie żałował. Jest to miasto pełne barw, uroku i magii. Ludzie są bardzo przyjaźni a tężnie solne ponad miastem nadają mu niesamowitego klimatu, który wyróżnia Ciechocinek na tle innych polskich miast.

Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Na co zwrócić uwagę? Niech nikogo nie zmyli uzdrowiskowy charakter tej miejscowości! Każdy bowiem może poczuć się tu znakomicie i każdy znajdzie coś dla siebie. Numerem jeden zdecydowanie są tężnie solankowe, które są największymi zabytkowymi tężniami w całej Europie. Obowiązkowym punktem wycieczki powinna być Warzelnia Soli. Inne atrakcje Ciechocinka to też Łazienki a właściwie Zespół Łazienek, które zachwycają swoją architekturą. W planie wycieczki na pewno powinny znaleźć się piękne parki, najstarszy z nich to Park Zdrojowy, którego data utworzenia sięga końca XIX wieku. Jest to największy park w tym wyjątkowym miasteczku, tam też znajduje się pijalnia wód mineralnych. Można pospacerować, zrelaksować się i jeszcze napić się drogocennej, życiodajnej wody mineralnej.

Uzdrowiska w Polsce - Ciechocinek Villa Viva

Wodne atrakcje

Lubianym przez turystów i kuracjuszy symbolem miasteczka jest fontanna w kształcie grzyba. Oczywiście nie jest to zwykła fontanna a wodotrysk wody solankowej. Skoro już jesteśmy przy wodzie, w Ciechocinku warto skorzystać z jednego z licznych basenów, w tym również solankowych, z których zdecydowanie warto skorzystać. Zadbamy tym samym o kondycję fizyczną. W Ciechocinku jest też piękny Kościół katolicki i Cerkiew prawosławna. Przy tylu atrakcjach warto pomyśleć o dłuższym pobycie. O każdej porze roku w tym niezwykłym mieście jest mnóstwo propozycji spędzenia czasu wolnego.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.