1 komentarz

Wybór drogi zawodowej może mieć ogromny wpływ na całą przyszłość młodego człowieka. Nie należy pozostawiać go losowi. Trzeba dokładnie go przemyśleć. Praca powinna dawać człowiekowi satysfakcję i uczucie spełnienia, ale także i odpowiednio duże pieniądze, które pozwalają na realizację innych marzeń. Szukając dla siebie tego idealnego zawodu, młodzi ludzie często idą w stronę kierunków medycznych. Wśród nich sporym zainteresowaniem cieszy się ostatnio chirurgia plastyczna. A czy warto właśnie na nią się wybrać? No i czym właściwie zajmuje się chirurg plastyczny?

Derm-estetyka - zawód chirurga plastycznego

Chirurgia plastyczna a chirurgia ogólna

Chirurgia standardowa różni się oczywiście od typowej chirurgii plastycznej. Lekarz zajmujący się drugą dziedziną też przeprowadza zabiegi operacyjne, ale zawsze zajmuje się również opieką pooperacyjną i pilnuje, by u pacjenta nie doszło do żadnych komplikacji już po zabiegu. Zawód chirurga jest bardzo ciekawy, ale też bardzo wymagający i co ważne dynamicznie się rozwijający. Chirurdzy wykonujący zabiegi chirurgii plastycznej w Poradni Chirurgii i Urologii Estetycznej mimo bogatego doświadczenia oraz wiedzy zdobywanej w krajowych oraz zagraniczncyh placówach naukowych i medycznych wciąż doskonalą swoje umiejętności, by móc wykorzystywać najnowocześniejsza techonolgię w swojej pracy. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło np. "chirurg plastyczny Gdynia" by przekonać się jak wiele kursów, szkoleń i konfernecji naukowych należy ukończyć by móc wykonywac ten zawód w pełni profesjonalnie. Chirurg odgrywa wiele ról w jednym czasie. Opiekuje się pacjentem, ustala właściwy tryb leczenia, przeprowadza zabiegi i dba o optymalną regenerację narządów i tkanek. Można nawet powiedzieć, że częściowo jest również specjalistą od kosmetologii. Chirurgia plastyczna ściśle wiąże się z ludzkim wyglądem i estetyką, dlatego też nie polega wyłącznie na wykonywaniu zabiegów leczniczych, a skupia się również na kuracjach typowo kosmetycznych. Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na poprawianie różnych mankamentów urody. Chirurg im to umożliwia. Może przeprowadzić zabieg powiększania piersi czy pomniejszania nosa. Wszystko po to, by jego pacjent poczuł się jak najlepiej w swojej skórze.

Zabieg korekty uszu w Derm-Estetyka

A czy warto zostać takim lekarzem?

Jak wyglądają przeciętne zarobki chirurga plastycznego? Na ogół są one naprawdę atrakcyjne. Oczywiście wysokość pensji zależy tutaj od obejmowanego stanowiska, wykształcenia i doświadczenia, jednakże nawet początkujący lekarze przeważnie nie narzekają na zbyt niskie dochody. Od samego początku uzyskują atrakcyjne pensje. Średnie zarobki w tej grupie zawodowej wynoszą mniej więcej 4500 zł brutto. Najlepszym lekarzom udaje się uzyskać nawet do dziesięciu tysięcy złotych brutto na miesiąc, a ci początkujący mogą liczyć na ok. 3600 zł brutto. Są to całkiem atrakcyjne sumy. Każdy może je też zresztą stopniowo podwyższać. Wielu chirurgów plastycznych z biegiem czasu decyduje się na zakładanie własnych gabinetów prywatnych czy nawet całych klinik medycyny estetycznej. Prowadząc taki biznes, można liczyć na naprawdę duże pieniądze. Oczywiście własna firma wiąże się też z licznymi zobowiązaniami, ale jeśli ktoś tylko czuje się na siłach, powinien ją otworzyć.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Marysia · 9 miesięcy temu
    Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ile nakładu pracy wkładają ludzie w naukę zawodu i rozwój w danej dziedzinie. Często są to zarwane noce, wyrzeczenia i ogromny stres. Moja siostra została lekarką i wiem, jak to wygląda od drugiej strony. Nawet w święta chodziła z książką! Bardzo ją podziwiam za to, co robi, ale wiem, że to jej wymarzony zawód i naprawę się w nim odnajduje. Oby więcej lekarzy z powołania w naszym kraju!💪👨‍⚕️