Skip to main content

Okna w naszym domu

1 komentarz

W dzisiejszych czasach temat pięknych wnętrz pojawia się nader często. Wszyscy chcemy mieć piękne mieszkania, meble oraz...okna. Wielu z nas rozważa montaż verticali, założenie firan czy też ustawienie na oknie roślin czy ozdób. Jeżeli chodzi o okna, na pewno warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Niektóre z nich będą dotyczyły funkcjonalności, a inne tego, co nam się podoba. Niektórzy będą fanami minimalizmu we wnętrzu, a inni zdecydują się na bogato zdobione zasłony i parapety pełne ozdób. Od czego zacząć, jeśli chcemy mieć piękne okna?

żaluzje z firmy Roltex

Jakie są zalety rolet?

Na początek warto się zastanowić realnie nad naszymi potrzebami. Jeżeli marzą nam się parapety z kwiatami i figurkami, a nie lubimy sprzątać i wycierać kurzu, może się okazać, że będzie to trudne w utrzymaniu. Inną kwestią będzie to, czy dane ozdoby pasują do reszty naszego mieszkania. Jeżeli jest ono urządzone w stylu minimalistycznym, być może dobrym pomysłem będzie postawienie na podobną estetykę również na oknie.Jakie są zalety rolet? Na pewno jedną z nich będzie duży wybór. Możemy na przykład zdecydować się na wewnętrzne rolety Roltex - Lublin, które kolorem mogą być dopasowane do kolorów ścian czy mebli.

żaluzje z Lublina - Roltex

Ich zaletą na pewno jest duża wygoda, łatwość w utrzymaniu i nieprzepuszczanie światła. Coraz więcej osób decyduje się też na rolety zewnętrzne, które mogą również pełnić funkcje antywłamaniowe. Podczas planowania należy też oczywiście zwrócić uwagę, czy praca przy montażu rolet w naszym wypadku nie będzie utrudniona.

A może tradycyjne zasłony?

Inną opcją są oczywiście tradycyjne firany, które przemówią do wszystkich miłośników klasycznego stylu. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór materiałów i ozdób, z których na pewno wybierzemy coś dla siebie. Warto też zadbać o to, by karnisze były również estetycznie dopasowane do firan i mieszkania. Gdy zdecydujemy się na tradycyjne zasłony, warto mieć na uwadze to, że będą one zbierać kurz i będziemy musieli odpowiednio zadbać o ich wygląd. Częste pranie będzie tutaj niestety nieuniknione.

Wybór odpowiedniego producenta

Jeżeli zdecydowaliśmy się na rolety, warto zastanowić się, z usług której firmy będziemy chcieli skorzystać. Warto wiedzieć, że różni producenci będą mieli nieco odmienne oferty, dlatego warto dokładnie się z nimi zapoznać i sprawdzić, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Niektóre osoby zdecydują się na rolety wewnętrzne, a inni wybiorą zewnętrzne. W tym drugim wypadku należy zapoznać się z zasadami danej wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej, ponieważ może się okazać, że ingerują one wizualnie w wygląd frontu naszego bloku czy kamienicy. Być może będą one musiały być w określonym, pasującym do elewacji kolorze. Gdy już podejmiemy decyzję, montażysta rolet pojawi się w naszym domu w umówionym czasie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Oliwia · 1 lat temu
    Jeśli chodzi o dekoracje okienne, ja jestem fanką plis. Plisy okienne pięknie wyglądają i umożliwiają szerokie możliwości konfiguracji. Dodatkowo bardzo prosto utrzymać je w czystości.  Chętnie przeczytałabym też na temat rolet dzień i noc - słyszałam, że są warte uwagi 😉