1 komentarz

Praca jako księgowy na pewno nie jest łatwa i raczej wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Jest to zajęcie dla osób, którym nie straszne są tabelki w exelu, a wiedzę o prawie potrafią mieć w małym palcu. Księgowy wciąż musi się dokształcać i uczyć nowych przepisów i ustaw, które na bieżąco są zmieniane. Może on zostać zatrudniony w przedsiębiorstwie, gdzie jego praca polega na zarządzaniu finansami i różnymi sprawami administracyjnymi, a także pośredniczenie między firmą a zewnętrznymi instytucjami, do których zaliczyć można między innymi banki, czy urzędy. Innym miejscem pracy księgowego może być biuro rachunkowe.

biuro rachunkowe w Bydgoszczy

Tam osoba zatrudniona zazwyczaj odpowiada za opiekę nad kilkoma klientami lub przyjmuje pojedyncze zlecenia, takie jak: obliczenie składek, wypełnienie deklaracji podatkowych lub przygotowanie analizy finansowej. Inną możliwością kariery, która może zainteresować potencjalnego księgowego jest założenie własnej działalności gospodarcze. We własnej firmie to on będzie decydował o tym na jakim stanowisku będzie pracował zarówno on sam, jak i jego pracownicy. Jeżeli chodzi o obowiązki należące do księgowej zatrudnionej w przedsiębiorstwie to głównie jest to prowadzenie ksiąg rachunkowych. Należy jednak pamiętać o tym, że osoby pracujące na tym stanowisku potrafią mieć bardzo odmienne zdania.

Jakie są zalety pracy w biurze rachunkowym?

Plusy pracy w biurze rachunkowym to przede wszystkim to, że bycie księgowym należy do pracy spokojnej. Nie ma rywalizacji między współpracownikami. Księgowy po prostu dostaje zlecenie i ma je odesłać w ustalonym terminie. Sprawę ułatwia fakt, iż cały czas tworzone są coraz to nowsze programy do fakturowania dzięki czemu praca jest łatwiejsza do wykonania. Jeśli chodzi o początki swojej kariery w owym fachu to osoby z odpowiednim wykształceniem nie powinny mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie, gdyż zapotrzebowanie na księgowych w Polsce jest cały czas. Specjaliści z Bydgoszczy pracy szukają w biurach rachunkowych takich jak przykładowo biuro rachunkowe B&N w Bydgoszczy, które cieszy się bardzo dobrą opinią. Zapotrzebowanie raz większe, a raz mniejsze, ale jednak wciąż jest. Ogromną zaletą dla wielu osób jest również to ile zarabiają osoby zajmujące się księgowością. Jako, iż ich praca nie należy do najłatwiejszych, a praktycznie każda firma potrzebuje osoby zajmującej się rachunkowością to zarobki księgowego wcale nie należą do najmniejszych. Oczywiście wysokość wypłaty różni się w zależności od tego na jakim stopniu wykształcenia jest dany pracownik.

księgowość prowadzona przez biuro rachunkowe w centrum Bydgoszczy

Jakie są zarobki na stanowisku księgowego?

Młody księgowy, czyli osoba która potrzebuje pomocy ze strony swojego przełożonego potrafi zarobić od 4 do 5,5 tysiąca złotych miesięcznie. Księgowy ds VAT, który musi non stop być na bieżąco z najnowszymi przepisami podatkowymi zarabia od 6500 do 8500 złotych miesięcznie. Ogółem zwykły księgowy może zarabiać do 7500 złotych miesięcznie, natomiast księgowy projektu, który prowadzi księgowość wyodrębnioną tylko na rzecz projektu zarabia nawet do 9000 złotych miesięcznie. Samodzielny księgowy ponosi odpowiedzialność za kompleksową obsługę jednego lub większej liczby obszarów księgowości, wśród których znajdują się m.in. środki trwałe, należności, zobowiązania, podatki. Ilość i rodzaj powierzonych obowiązków, a tym samym wysokość zarobków zależy od specyfiki oraz specyfiki branży. Zarobki samodzielnego księgowego wahają się od 7 do nawet 10 tys. zł brutto. Starszy księgowy, który pełni rolę mentora i menadżera zarabia od 8 do 12 tysiecy, natomiast główny księgowy potrafi zarobić nawet do 25 tysięcy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Justyna · 1 lat temu
    Bardzo fajnie przygotowany artykuł! Zachęcił mnie do pracy w tym obszarze, a skończyłam właśnie liceum i zastanawiam się na jakie studia się zdecydować