Dodaj komentarz

Znienawidzona konkurencja taksówek wkroczyła na ulice, szturmem przejmując rzesze klientów. Nieoznakowane pojazdy Uber i Bolt mają wielu zwolenników wśród pasażerów, a przeciwników wśród taksówkarzy. Niska cena przejazdu, łatwość zamówienia, sposób płatności za kurs i podgląd trasy to główne zalety korzystania z tej formy przejazdów. A jakie zalety ma praca jako kierowca Uber i Bolt?

Kobieta pracująca jako kierowca Ubera za pośrednictwem OnlyGo

Partner Uber, Bolt i FreeNow

Wysokie zarobki kierowców przyciągają licznych fanów pracy za kółkiem. Jednak z rozpoczęciem pracy w takim zawodzie wiążą się również formalności, takie jak założenie własnej działalności gospodarczej, co dla wielu stanowi problem. Na ratunek w takiej sytuacji przychodzi firma OnlyGo, która daje kierowcom możliwość zatrudnienia na podstawie umowy. To jednak nie jedyna korzyść z nawiązania współpracy - pod linkiem dowiesz się, jak wygląda praca jako kierowca Uber i Bolt za pośrednictwem firmy.

Specyfika pracy jako kierowca taxi

Z rozmów z kierowcami wynika, że dla większości praca kierowcy Ubera jest pracą dodatkową. Możliwość wykonywania w dowolnym zakresie jest zdecydowanym plusem. W ten sposób, pracując na etacie lub wykonując jakiekolwiek inne zajęcia można wygospodarować czas na jazdę i dorobić, a często całkiem dobrze zarobić. Ma na to wpływ ilość przejeżdżonych godzin. Im więcej jeździsz, tym więcej zarabiasz. Wysokość zarobków zależy od  kursu, trasy, stawki, dnia tygodnia czy godziny. Na ogół kierowcy są oblegani, dzięki temu zleceń jest dużo i rzadko zdarza się czekać na pasażera. Są też tacy kierowcy, którzy spędzają większość doby za kółkiem i jest to ich jedyna forma zarabiania na życie. Przy takim sposobie pracy można zarobić nawet 12000 zł. 

Tradycyjne usługi taxi

Bolączką dla kierowców Ubera czy Bolta są taksówkarze. Tania konkurencja jest dla nich solą w oku. Pogorszenie zarobków i coraz mniejsze zainteresowanie korzystaniem z tradycyjnych taksówek skłania taksówkarzy do protestów oraz zachowań mających na celu wyeliminowanie rywala. Nie jest to zdrowa rywalizacja, tylko prawdziwa wojna o wpływy. Nie podobają się się polskim taksówkarzom dynamiczne, a wręcz rewolucyjne zmiany na rynku przewozu osób. Skończył się ich monopol i tym samym wysokie zarobki.

Kierowca Ubera współpracujący z OnlyGo

Uber okiem pasażerów

Wydawałoby się, że tanie przewozy są wybawieniem dla pasażerów, ale ze statystyk wynika, że stają się coraz większym utrapieniem. Ludzie narzekają na pogorszenie się jakości usług. Coraz mniej kierowców mówi po polsku i trudno jest się z nimi porozumieć, znacznie spadła ich umiejętność poruszania się po mieście, a także umiejętność jazdy, samochody często są zdezelowane i śmierdzące. 

Zalety pracy jako kierowca

Przede wszystkim kontakt z ludźmi, a w tym zawodzie natężenie kontaktu z ludźmi jest ogromne. Tysiące wysłuchanych historii, śmiesznych lub tragicznych, dziwne zdarzenia to niewątpliwie nieodłączny element pracy. Jeżeli kogoś kręci miasto, ma stalowe nerwy i duże pokłady cierpliwości to niewątpliwie jest to odpowiedni dla niego sposób zarobkowania. Swoją drogą, ciekawe jak rynek przewozów osobowych się rozwinie. Czy znajdzie się miejsce dla wszystkich rodzajów świadczenia tego typu usług? Czy wygra silniejszy?

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.