Dodaj komentarz

Szukając pracy, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest Twoje wykształcenie. Jeżeli jednak nie masz wykształcenia wyższego, lub nie dorobiłaś się żadnego zawodu, co zdarza się jeżeli skończyłaś ogólniak i ciężko było później dostać się na studia, może być ciężko w poszukiwaniach. W takiej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem są szkoły policealne i kursy zawodowe.

Kosmetyki używane podczac kursu makijażu w Gdańsku

Praca jako kosmetyczka

Teraz zostaje tylko wybrać dziedzinę, jaka Cię interesuje. Jednak nie zawsze nasze hobby pokrywa się z aktualnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Warto wziąć pod uwagę również fakt, czy łatwo będzie nam znaleźć pracę w wybranym kierunku. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na kosmetyczki, dlatego warto zapisać się do szkoły makijażu. Kursy makijażu i stylizacji to świetny wybór, gdyż są one prowadzone w taki sposób, że jesteś w stanie wiele się tam nauczyć. Chcesz dowiedzieć się jak wyglądają zajęcia w szkole makijażu? Na stronie kursymakijazugdansk.pl możesz zapoznać się z planem szkolenia.

Praktyczne umiejętności

Szkoła makijażu daje możliwość zdobycia nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim praktyki. Pracodawcy wiedzą o tym i nie wymagają wykształcenia wyższego, ale sprawdzają Twoje umiejętności praktyczne. Osoby po studiach kosmetologicznych zazwyczaj zajmują się czymś innym, niż zawód kosmetyczki, gdyż ich wykształcenie pozwala na więcej. Jest to dobra wiadomość dla kursantek tego kierunku, gdyż mają one pewność, że ofert pracy w tym kierunku nie zabraknie. Z tego względu szkoły makijażu utrzymują wysoki poziom nauczania praktycznego właśnie w zawodzie kosmetyczki.

Kurs makijażu w Gdańsku

Kursy stylizacji

Pamiętajmy o tym, że makijaż dużo łatwiej jest wykonać na sobie, niż na kimś, zwłaszcza, że każda kobieta ma inny typ urody. W szkole makijażu zdobędziesz niezbędną wiedzę na ten temat. Od umiejętności rozróżniania typów cery, po umiejętne zakrywanie niedoskonałości. Kolejną rzeczą jest stylizacja. Niektóre szkoły organizują zajęcia w kierunku mody. Organizowane są mini-pokazy. Kursanci wykonują zdjęcia modelek, które mają na sobie ich własne stylizacje. Często są to używane ubrania, jednak osoba prowadząca kurs ocenia przede wszystkim umiejętne ich połączenie i ciekawe pomysły. Organizuje się także takie pokazy w galeriach. Tutaj oceniane jest dobieranie odzieży dostępnej w znanych sieciówkach, w taki sposób, aby były zgodne z aktualnymi trendami.

Kto może zostać stylistą?

Pamiętajmy, że stylistka, to nie osoba, która posiada własny styl i do niego dostosowuje kreacje. Stylistka ma przede wszystkim spojrzeć na klienta i podpowiedzieć mu, jak ma wyrazić własny styl. Tych styli jest mnóstwo. Dobra stylistka potrafi wczuć się w rolę klienta i pomóc dobrać odpowiedni strój, w taki sposób, aby pozostał sobą. Najgorszą rzeczą jest narzucanie komuś własnych pomysłów. Tego właśnie nauczysz się, wybierając się do szkoły makijażu i stylizacji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.