Skip to main content

Mega Lotto - niewinna zabawa, czy realna szansa na bogactwo?

Jeżeli całe życie myślałeś, że gry typu Lotto to wynalazek współczesnych... jesteś w błędzie! Pierwsze wzmianki o loteriach pochodzą już z drugiego wieku przed naszą erą. Dotyczą one gry Keno, która cieszy się niezwykłą popularnością aż do dziś. Również w Imperium Rzymskim organizowane były mniejsze lub większe loterie. Jedną z najsłynniejszych rzymskich loterii była ta zorganizowana przez Cesarza Rzymskiego Augustusa - pieniądze ze zbiórki przeznaczono na naprawy w Rzymie. Natomiast pierwsza loteria w Polsce została zorganizowana w 1748 roku, a szaleństwo loteriowe trwa aż do dziś - i nie zapowiada się, aby popularność tego typu konkursów zmalała.

mega lotto wyniki

Zasady gry i przydatne słownictwo w Mega Lotto

Zasady gry są bardzo proste: gracz skreśla kilka liczb, a im więcej liczb wytypowanych przez uczestnika zostanie wylosowanych, tym wyższa szansa na wygraną. Istnieje również wariant gry na "chybił trafił", czyli gdy liczby losuje nie człowiek, lecz maszyna. Nieważne jaki system preferujesz - zawsze istnieje szansa na wygraną, wystarczy tylko skreślić odpowiednie liczby. Świetną pomocą w grze jest również rozumienie kilku przewijających się pojęć:

  • Kumulacja - sytuacja, gdy w poprzednim losowaniu nie nastąpiła wygrana i pula z poprzedniej gry wzbogaca następną
  • Kolektura - miejsce zawierania zakładów
  • Blankiet - druk, na którym skreślamy wytypowane przez nas liczby
  • Kolektor - osoba pracująca w kolekturze

Czy da się przechytrzyć los w Mega Lotto?

Wielka wygrana rozpala wyobraźnię wielu osób - ale czy istnieje sposób, aby zwiększyć jej prawdopodobieństwo? Liczby w Mega Lotto losowane są przez maszynę losującą, więc raczej trudno doszukiwać się jakichś konkretnych znaczeń wylosowanych liczb, czy może specjalnych obliczeń, które pozwoliłyby określić, jakie liczby zostaną wylosowane. Istnieje jednak prawdopodobieństwo istnienia defektu - liczb, które w losowaniach powtarzają się szczególnie często. Można je z łatwością określić używając statystyk Lotto. Jednak warto pamiętać, że metoda ta nie gwarantuje wygranej - to jedynie jeden z wielu mniej lub bardziej skutecznych sposobów na przechytrzenie systemu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...