Skip to main content

Praca chirurga plastycznego - kompetencje, zarobki, świadczone usługi

Zawód chirurga plastycznego wielu osobom wydaje się bardzo atrakcyjny, ponieważ gwarantuje wysokie zarobki, a sama praca jest bardzo ciekawa. Aby jednak zostać chirurgiem plastycznym, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje, które umożliwią swobodne wykonywanie tego zawodu. Jeżeli zastanawiasz się nad pracą w branży medycznej i szukasz odpowiedzi na pytania: "co należy do obowiązków chirurga plastycznego?" czy "ile zarabia chirurg plastyczny w Polsce?" to dobrze trafiłeś. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące pracy chirurga plastycznego. 

Opis zawodu chirurga plastycznego

Lekarz specjalista chirurgii plastycznej po zdobyciu odpowiedniej specjalizacji zajmuje się główne pracą z pacjentami, którzy chcą pozbyć się pewnych defektów oraz chorób. Trzeba mieć na uwadze, że chirurg plastyczny nie zajmuje się jedynie pracą z osobami, które same się zgłaszają, by poprawić swoje ciało w celu zwalczenia kompleksów, wykonując takie zabiegi jak korekta uszu czy powiększenie piersi. Chirurg plastyczny pracuje także z pacjentami, którzy w wyniku wypadków lub oparzeń wymagają przeprowadzania zabiegu z dziedziny medycyny rekonstrukcyjnej. Najczęściej jednak chirurg plastyczny zajmuje się leczeniem osób, które chcą pozbyć się wad wrodzonych lub nabytych. 

Ile zarabia chirurg plastyczny?

Pracę jako chirurg plastyczny mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a zarobki w tej branży zależą głównie od takich czynników jak: doświadczenie, nabyte kwalifikacje, wielkość i położenie placówki medycznej. Według pewnych badań chirurg plastyczny działający w USA był w stanie w 2014 roku zarobić średnio 354 tysiące dolarów. Jak wiec wynika z tych badań, chirurg plastyczny zarabia znacznie więcej niż inne, częściej spotykane specjalizacje medyczne. Chirurdzy plastyczni uplasowali się bowiem na piątym miejscu w klasyfikacji najlepiej opłacanych zawodów medycznych. 

W Polsce chirurg plastyczny, według badań, zarabia średnio w prywatnej placówce medycznej 5670 złotych. Trzeba jednak nadmienić, że zarobki w tej branży mogą znacznie wzrosnąć w momencie, gdy dany specjalista chirurgii plastycznej zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu. W takiej sytuacji zarobki mogą wynosić nawet po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.  

Jakie zabiegi wykonuje chirurg w 2024 roku?

Jakie zabiegi wykonują chirurdzy plastyczni w 2024 roku?

W 2024 roku zakres usług świadczonych przez chirurgów plastycznych znacząco się poszerzył, obejmując zarówno tradycyjne procedury, jak i nowoczesne metody z zakresu medycyny estetycznej i rekonstrukcyjnej. Chirurdzy plastyczni coraz częściej wykonują zaawansowane zabiegi, takie jak przeszczepy tkankowe czy operacje mikronaczyniowe, które umożliwiają rekonstrukcję skomplikowanych struktur anatomicznych. Wzrasta także popularność zabiegów związanych z modelowaniem sylwetki, w tym liposukcji ultradźwiękowej oraz liftingu ciała.

Duże zainteresowanie budzą także zabiegi ginekomastii, które pomagają mężczyznom w poprawie komfortu życia i pewności siebie (szczegóły dostępne możesz znaleźć na stronie: https://derm-estetyka.pl/zabieg-ginekomastii-jak-przebiega-i-ile-kosztuje.html). Nowoczesne technologie pozwalają na mniej inwazyjne metody korekcji, takie jak laserowe usuwanie blizn i plastyka powiek za pomocą technologii radiofrekwencji. Chirurdzy plastyczni nadal wykonują także popularne zabiegi, takie jak powiększanie biustu czy korekta nosa, dostosowując swoje usługi do najnowszych osiągnięć medycyny.

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane przez chirurga plastycznego

Jak wskazuje chirurg plastyczny, pracujący w klinice Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, mieszczącej się przy ul. Stefana Batorego 7/35, w Gdyni (szczegółowe informacje na temat oferty kliniki dostępne są na stronie: derm-estetyka.pl oraz pod numerem telefonu: 500 430 484), najczęśniej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej polegają na usunięciu wrodzonych lub nabytych wad, które przysparzają pacjentowi wielu kompleksów. Bardzo często więc pracując jako chirurg plastyczny, przychodzi się mierzyć z zabiegiem korekty odstających uszu. Ten defekt występuje bowiem u bardzo licznego odsetka całej populacji. Dla wielu osób to bardzo kłopotliwy problem dlatego decydują się one na zabieg korekcyjny. Innym, popularnym zabiegiem, wykonywanym przez chirurga plastycznego jest plastyka powiek. Zabieg skutecznie niweluje problem opadających powiek i nadaje spojrzeniu świeżego, odmłodzonego wyglądu. Wśród najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych przez chirurgów plastycznych, należy również wymienić: usuwanie blizn, powiększanie biustu, plastykę brzucha, korektę nosa czy usuwanie podwójnego podbródka. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Wiktoria · 2 miesięcy temu
    Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się nie podoba w naszym wyglądzie i chcemy to zmienić. Jest to prawda, ale trzeba też mieć na uwadze to, co jest wspomniane w tym artykule - że chirurdzy zajmują się najczęściej leczeniem chorób. Ja sama miałam okazję korzystać z usług takiego lekarza, bo niestety na pewnym etapie życia zmagałam się z przepukliną pępkową. Jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda zabieg usunięcia takiej przepukliny, to odsyłam do artykułu, w którym to schorzenie jest opisane w bardzo przystępny sposób https://derm-estetyka.pl/przepuklina-pepkowa-operacja.html/. Nie trzeba być medykiem, żeby zrozumieć ten tekst.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...