Skip to main content

Jak otworzyć własny skup aut? - Podpowiadamy!

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób mógłbyś rozpocząć swoją działalność związaną ze sprzedażą samochodów? Co ciekawe wcale nie musisz być mechanikiem lub ekspertem motoryzacji. Warto rozważyć otwarcie własnego skupu aut. Jak się okazuje, proces ten nie jest skomplikowany, a może nieść za sobą całkiem wysokie dochody.

Skup aut Poznań

Od czego zacząć działalność auto skupu?

Ważne jest, by w proces nabywania pojazdów zaangażować się poprzez przeglądanie przeróżnych ogłoszeń internetowych. W znanych serwisach bez problemu znajdziesz oferty indywidualnych osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży swojego pojazdu. W tym celu warto wykorzystać również witryny oceny online. Pozwolą one uzyskać dobry obraz ceny podstawowej. To dzięki niej będziesz mógł prowadzić dalsze negocjacje ze swoimi przyszłymi klientami w temacie ceny, która z jednej strony zadowoli nabywcę, a z drugiej zaś Tobie jako sprzedawcy pozwoli osiągnąć zysk.  

Każdego klienta traktuj indywidualnie

Dobrze oceniane punkty skupu, takie jak Zasada Skup aut Poznań, którego oferta dostępna jest na stronie: zasada24.pl potrafią w odpowiedni sposób poprowadzić swojego klienta do finalizacji transakcji, wykonując przy tym szereg zadań, takich jak odpowiednia i rzetelna wycena pojazdu czy załatwienie wszelkich formalności dotyczących umów. Pamiętaj, by podczas spotkań z klientami w sposób właściwy dokonać oględzin i testów pojazdu. Ważne jest to, by pojazd uruchamiać na zimnym silniku. Pozwoli to na wykrycie ewentualnych wad związanych z silnikiem oraz elektryką, gdyż zimny silnik wymaga znacznie więcej energii podczas uruchamiania pojazdu, niż ten uprzednio rozgrzany. Rzeczą, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę jest olej, a właściwie jego poziom i kolor. Jeśli zauważysz w oleju jakąkolwiek wodę lub stałe kawałki, zrezygnuj z zakupu, gdyż naprawy mogą być bardzo drogie. Wszelkie zauważone wady wykorzystaj do obniżenia ceny. Pamiętaj jednak, by każdego klienta traktować z szacunkiem, a negocjacje cenowe prowadź z zachowaniem wzajemnej kultury.

Skup samochodów Poznań

Zakupy pojazdów nastawione na zysk

Staraj się każdorazowo określić najniższą możliwą cenę i cenę docelową przed wprowadzeniem samochodu na rynek. Dokonując zakupu pojazdu, warto nieco w niego zainwestować, by niewielkim kosztem i nakładem prac znacząco podwyższyć jego wartość. Pamiętaj, że dla klienta poza sprawnością techniczną pojazdu, ważna jest również kwestia estetyki i prezencji danego samochodu. Zadbaj więc o to, by sprzedawane przez Ciebie egzemplarze w jak największym stopniu mogły ucieszyć również oko potencjalnych klientów. Staraj się pozyskiwać takie samochody, na które obecnie jest zapotrzebowanie na rynku. To znacząco może zwiększyć Twój udział w branży auto skupu. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi, a dla klienta liczy się przede wszystkim dobra cena, ale również faktyczny stan techniczny i wizualny nabywanego pojazdu. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Bogdan · 7 miesięcy temu
    Super wpis ! Od dawna myślę o otworzeniu swojego skupu aut. Teraz chyba się wezmę za to na poważnie!
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Roman · 11 miesięcy temu
    Zgodzę się, że obsługa klienta to jedna z najważniejszych kwestii. Sam mam swój ulubiony skup aut - https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia - do którego, ze względu na specyfikę swojego zawodu, często wracam. Byłem w wielu auto skupach, ale nigdzie nie spotkałem się z takim profesjonalizmem. Jak widać, podejście do klienta ma ogromne znaczenie, nawet w tej branży.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...