Skip to main content

Jak wygląda praca trenera personalnego w Krakowie?

Coraz większa liczba osób przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Niestety, w wielu przypadkach samodzielny trening i dieta nie przynoszą oczekiwanych skutków. Na szczęście istnieją profesjonalni trenerzy personalni, którzy oferują pomoc w osiągnięciu idealnej sylwetki oraz fachowo doradzają we wszelkich kwestiach związanych z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Czym dokładnie zajmują się trenerzy osobiści w Krakowie? Co zrobić, by rozpocząć pracę w tym zawodzie? Odpowiadamy.

Jak zostać trenerem personalnym w Krakowie?

Czym zajmuje się trener personalny?

Trener personalny to osoba prowadząca indywidualne treningi ze swoimi klientami. Współpraca ta ma na celu poprawę wyglądu, kondycji i zdrowia podopiecznego. Profesjonalni trenerzy z Krakowa, tacy jak Michał Zając posiadają własne strony, np. michalzajac.pl, gdzie znajdziemy możliwy zakres współpracy oraz wszelkie niezbędne szczegóły wraz z ofertą.

Do głównych zadań trenera personalnego należy stała obserwacja ćwiczeń wykonywanych przez podopiecznego oraz eliminowanie błędów popełnianych w trakcie treningu. Bardzo ważne jest również indywidualne podejście do każdego klienta i dopasowywanie ćwiczeń do jego możliwości. Nie należy zapominać o regularnej rozmowie i sporej dawce wsparcia psychicznego, które pomogą podopiecznemu wytrwać w obranym celu.

Jak zostać trenerem personalnym?

Zawód trenera personalnego wbrew pozorom nie jest przeznaczony dla każdego. Nie jest łatwo wybić się spośród konkurencji w tak dużym mieście, jakim jest Kraków. Nad wykonywaniem tej profesji powinny zastanowić się osoby lubiące stałą aktywność fizyczną oraz takie, które charakteryzują się dobrym zdrowiem. Co więcej, trener personalny powinien posiadać odpowiednie cechy charakteru, takie jak cierpliwość, otwartość, empatia oraz umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi.

Profesjonalny trener personalny powinien posiadać również rozległą wiedzę i być prawdziwym specjalistą w zakresie rzeźbienia sylwetki i dbania o zdrowie. Mimo że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem trener personalny nie musi posiadać konkretnego wykształcenia, dobrze byłoby gdyby osoba taka posiadała wiedzę z zakresu wychowania fizycznego, rehabilitacji, czy też fizjoterapii. Pomocne w osiągnięciu tego celu mogą okazać się liczne szkolenia i kursy z zakresu anatomii człowieka, fizjoterapii, dietetyki i fizjologii, organizowane stacjonarnie oraz online.

Jak zacząć pracę jako trener personalny?

Ile zarabia trener personalny?

Dokładne określenie zarobków trenera personalnego nie jest proste, bowiem jest to zależne od tego, na podstawie jakiej umowy pracuje. W końcu zawód ten umożliwia zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło, a nawet założenie własnej działalności. Średnia miesięczna wypłata trenera personalnego pracującego na etacie w krakowskim klubie sportowym lub na siłowni wynosi ponad 5000 zł brutto. Osoby o wysokim prestiżu w branży i dużej liczbie podopiecznych mogą liczyć na miesięczny zarobki rzędu ponad 10000 zł brutto. Warto również wspomnieć, że wynagrodzenie godzinowe w tym zawodzie wynosi około 120-250 zł brutto.

Praca trenera personalnego to ciekawe zajecie, które pozwala zmieniać życie podopiecznych na lepsze i dbać o ich zdrowie oraz dobre samopoczucie. Dodatkowym atutem jest stała aktywność fizyczna, która równie korzystnie wpływa na nas i na nasze zdrowie, co sprawia, że warto jest zastanowić się nad pracą w tym zawodzie. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Filip · 3 miesięcy temu
    Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako trener personalny w Krakowie. Jeszcze waham się, czy chciałbym rozpocząć własną działalność, czy może na początek podpiąć się pod jakiś klub, siłownię lub innego trenera. Ale to dopiero moje rozważania, póki co muszę skupić się na ciągłym szkoleniu i nauce! Ale praca z ludźmi to jest coś, co chcę robić — już nie mogę się doczekać tego etapu w moim życiu.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...