Dodaj komentarz

Żyjemy w czasach gdzie prawie każda sfera naszego życia została przeniesiona na plan cyfrowy lub tez posiada tam już swój ważny dla nas odpowiednik. W takim wypadku sprawy dla nas ważne są na wyciągnięcie ręki, niestety też - nie tylko dla nas samych. 

Ochrona telefonu - jak mogę to zrobić?

Możemy z łatwością wysłać do kogoś wiadomość, pracować zdalnie, a także płacić przez internet w sposób w pełni mobilny. Zapominamy jednak często o tym, jak ważna jest w tym momencie ochrona telefonu, podobnie jak wcześniej naszych dokumentów, schowanych w niedostępnej dla nikogo szafce, czy sejfie na oszczędności. Jeżeli myślisz, że zabezpieczenie telefonu polega tylko na tym, że będziesz nosił go przy sobie i nie dasz go sobie ukraść, to wiedz, że to stanowczo za mało. W internecie możemy znaleźć szereg porad dotyczących dobrych nawyków użytkowania, takich jak wylogowywanie się z usług, które mogą nieco podnieść poziom naszego bezpieczeństwa. Do takich sposobów należy też funkcja odpinania ekranów, która umożliwia przekazanie innej osobie telefonu z udostępnieniem jej jedynie konkretnej funkcji, którą ma w danej chwili spełnić, a nie dostępu do całego urządzenia. 

Zainstaluj program antywirusowy

Bądźmy jednak szczerzy, prawdziwe zagrożenia to te, które zostały stworzone przez ludzi, którzy znają się na specjalistycznym oprogramowaniu, a nie te, które wyobrazić sobie może przeciętny użytkownik. Zatem najważniejsza powinna być dla nas aplikacja na telefon, która będzie chroniła jego zawartość przed hakerami. Mowa tutaj o antywirusach, które podobnie jak te komputerowe, będą skanowały zawartość naszego telefonu i informowały o podejrzanej działalności. Wprawdzie najbardziej narażamy się na wirusy, pobierając aplikacje z nieznanych źródeł, jednak zdarzają się przypadki, gdy możemy pobrać wirusa nawet wraz z aplikacją ze strony Google Play. Android to system otwarty, co niesie ze sobą wiele korzyści, ale i zagrożeń. Antywirus będzie informował nas o tym, czy plik, który zamierzamy pobrać może być zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, a także będzie wykonywał okresowe skanowanie urządzenia. 

Menadżer haseł

Dzięki ciągłemu rozwojowi, dostępne zaczynają być i inne ciekawe funkcje dotyczące chociażby zarządzania hasłami. Wiele osób korzysta z tej możliwości. Należy jednak pamiętać, że używanie menadżera haseł, nie polega na tym, aby kliknąć  w wyszukiwarce "zapamiętaj hasło" i uważać, że wszystko jest OK, ponieważ możemy w ten sposób ułatwić sprawę potencjalnemu złodziejowi naszych danych. W dzisiejszych czasach nie trudno, będąc podłączonym do publicznej sieci wi-fi, stać się ofiarą kogoś, kto posiada sprzęt, który jeszcze niedawno można było zakupić bez problemu i wkraść się za jego pomocą do czyjegoś urządzenia. Z ciekawych, nowych funkcji warto wyróżnić też opcję ukrycia urządzenia dla szpiegujących go reklam, czyli czegoś co jest dziś bardzo popularne, a na co wielu użytkowników narzeka, widząc w tym naruszenie prywatności w sieci.

Aplikacja na telefon - ochrona przed kradzieżą

Zapobiegawczy użytkownicy mogą również być zainteresowani aplikacją oferowaną przez mySafety, której funkcją jest ochrona i zabezpieczenie telefonu przed kradzieżą. W razie zgubienia telefonu wystarczy zadzwonić pod numer: 800 800 110 , a dostęp do jego zawartości zostanie zablokowany. Jest to bardzo użyteczne, jeżeli jesteśmy zainteresowani ochroną prywatnych danych i martwimy się, że mogą wpaść w niepowołane ręce, kiedy telefon w jakiś sposób nam zniknie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.