Skip to main content

Transkrypcje sądowe

1 komentarz
Każdego dnia na świecie popełniane są różnego rodzaju przestępstwa lub wykroczenia. Nad pilnowaniem porządku w tym zakresie czuwają odpowiednie służby, takie jak policja lub straż miejska. Są to służby, które w sytuacji popełnienia przestępstwa lub wykroczenia reagują jako pierwsze.

SpiszeTo - transkrypcja przesłuchania

Policja jest uprawniona na przykład do wystawiania mandatów kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość maksymalną, wyprzedzają inne samochody niezgodnie z przepisami lub nie stosują się do znaków drogowych. Jeśli nie przyjmiemy mandatu sprawa trafi do sądu. dlatego warto nagrać rozmowę z policjantem by móc poźniej przedstawić jej treść jako dowód w postepowaniu. Oczywiście by taki dowód został przez sąd dopuszczone należy wcześniej zamówieć transkrypcje sądowe, jest to usługa spisania tekstu mówionego wykonana przez profesjonalny podmiot jak min. Transkrypcje SpiszeTo. Oprócz tego, policja po zatrzymaniu pojazdu może sprawdzić stan techniczny naszego samochodu i jeśli okaże się, że samochód nie posiada ważnego przeglądu technicznego, będziemy zmuszeni wezwać lawetę, która pomoże nam przetransportować auto w odpowiednie miejsce, ponieważ nie będziemy mogli sami prowadzić naszego pojazdu. Warto jednak pamiętać, iż praca policji to nie tylko praca przy wykroczeniach drogowych.

Policja kryminalna

Istnieje również policja kryminalna, która zajmuje się różnego rodzaju przestępstwami. Na świecie bardzo często dochodzi do zabójstw, kradzieży, napadów czy handlu narkotykami. Policja jest po to, aby zapobiegać takim procederom oraz ścigać przestępców. Nieco drobniejszymi wykroczeniami zajmuje się straż miejska, czyli organ, który interweniuje w przypadku złamania takich przepisów, jak np. zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym lub zakaz palenia w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Tak, więc jeśli chcemy stworzyć swego rodzaju hierarchię, to pierwszym organem, który interweniuje w przypadku drobnych wykroczeń jest straż miejska. Jeśli mamy do czynienia z wykroczeniem nieco większego kalibru, wówczas wzywana jest policja. Oba te organy pilnują tego, aby obywatele przestrzegali przepisów prawa. Jeśli jednak mamy do czynienia z przestępstwem, wówczas po schwytaniu przez policję potencjalnego oskarżonego, o winie orzeka instytucja sądu.

Wymiar sprawiedliwości

Każdego dnia, na całym świecie toczą się procesy sądowe w wielu różnych sprawach. Począwszy od drobnych spraw, takich jak ustalenie winy małżonka w przypadku rozwodu, po poważne przestępstwa takie jak morderstwa. Sprawy, które orzeka się w sądzie, z reguły są mocno transparentne i każdy może wziąć w nich udział, zasiadając na widowni. Ponadto, podczas spraw sądowych prowadzi się transkrypcje sądowe. Zajmują się tym specjalni wykwalifikowani pracownicy prowadzący transkrypcje procesów sądowych. Przed zleceniem usługi można przestudiować cennik transkrypcj i samodzielnie oszacować jej koszt. Niektórzy pracownicy zajmują się również zagadnieniem jakim są transkrypcje e-protokołów. Jest to bardzo trudna i odpowiedzialna praca. Rolą takich ludzi jest raportowanie wszystkich zeznań świadków i dbanie o to, aby cały proces sądowy został zapisany w formie tekstowej. Przydaje się do tego umiejętność szybkiego pisania oraz zapamiętywania faktów. Uważam, że bardzo ważnym czynnikiem definiującym pracę w tym zawodzie jest również odporność na stres.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Mateusz · 1 lat temu
    Jako prawnik, polecam i zachęcam do korzystania z usług transkrypcji, która teraz, w dobie obowiązujących przepisów dotyczących rozpraw sądowych znajduje szczególne zastosowanie. Dzięki wiedzy zawodowych protokolantów, transkrypcja dokładnie oddaje zapis przebiegu rozprawy a tworzona jest w postaci standardowego, znanego dotychczas protokołu sądowego. Podsumowując, transkrypcje sądowe e–protokołów są przydatnym oraz cenionym dokumentem w środowisku prawniczym.