Skip to main content

Jak zostać kierowcą Bolt?

1 komentarz

W dzisiejszych czasach Bolt stopniowo wypiera tradycyjne taksówki i można powiedzieć, że od dłuższego czasu dominuje ten rynek. Polacy coraz częściej korzystają z usług tej firmy, a także znajdują w niej zatrudnienie - czy to w postaci pracy dorywczej pozwalającej dorobić do pensji, czy też jako pełnoetatowy zawód. Przewożąc ludzi mamy okazje zwiedzić miejsca, w których niedane było nam być do tej pory, a także poznać ciekawe persony. Dodatkowo praca ta rozwija komunikatywność, a częste siedzenie za kierownicą z pewnością przyczynia się do poprawy umiejętności prowadzenia samochodu.

Kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy

Jak w każdej zwykłej pracy, tak i tutaj musimy spełniać kilka istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest z pewnością posiadanie ważnego prawa jazdy - bez tego ani rusz. Dodatkowo musimy mieć również zaświadczenie o niekaralności, nie starsze niż 3 miesiące. Ostatnim będzie zaświadczenie lekarskie mówiące, iż nie mamy przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu.

Więcej o wymaganiach dotyczących aplikacji na stanowisko kierowcy w fimie Bolt, przeczytasz na stronie OnlyGo - partnera omawianej firmy, w zakładce Praca Bolt, gdzie dokładnie przedstawione zostały wszystkie najważniejsze aspekty w tej kwestii.

Jak aplikować o przyjęcie na stanowisko kierowcy Bolt?

Pierwszym niezbędnym krokiem będzie wypełnienie specjalnej ankiety dostępnej na stronie internetowej firmy przewozowej. Należy wypełnić pola z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz adresem naszej poczty elektronicznej. Po uzupełnieniu ankiety zostaniemy zaproszeni na spotkanie informacyjne oraz poproszeni o przesłanie do weryfikacji kilku istotnych dokumentów. Podstawą jest wspomniane wyżej, aktualne prawo jazdy. Co ważne musi ono być wydane przynajmniej rok wcześniej. Jeżeli posiadamy prawo jazdy od niedawna, to niestety musimy poczekać, aż upłynie 12 miesięcy od jego otrzymania. Następnym niezbędnym dokumentem będzie dowód rejestracyjny naszego pojazdu z ważnym przeglądem technicznym - w końcu musimy mieć własny, bezpieczny samochód. Koniecznością jest też posiadanie ważnego OC samochodu. Poza tym wszystkim musimy jeszcze wykonać zdjęcie profilowe, które posłuży firmie przewozowej do wyrobienia legitymacji, na której będzie ono umieszczone. Wytyczne do niego są następujące: powinno być ostre, bez jakichkolwiek przedmiotów w tle. Powinna być na nim widoczna twarz, szyja oraz gówna część ramion. Co istotne, nie może być to zdjęcie z prawa jazdy. Zaleca się zrobienie go na białym tle.

Dokumenty przyjęte - co dalej?

Osoba chcąca zostać kierowcą musi posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie jest to jednak konieczność, gdyż jeżeli nie wyrażamy chęci zakładania jej, możemy skorzystać z usług firm-partnerów. Następnie należy uzyskać licencje Taxi - można to zrobić samemu, bądź skorzystać z pomocy Bolta.

Wytyczne dla samochodu kierowcy

Firma Bolt ceni sobie renomę. estetykę samochodu oraz komfort, gdyż to wpływa na zadowolenie potencjalnych klientów. W związku z tym kierowca musi być właścicielem odpowiedniego pojazdu, by móc rozpocząć pracę. Samochód musi być zarejestrowany w Unii Europejskiej. Powinien on posiadać kierownicę po lewej stronie, być 5-cio drzwiowy i pomieścić tyleż samo osób. Dodatkowo stan techniczny musi pozwalać na bezpieczną jazdę. Wymagane są także ubezpieczenie i przegląd.

Kolejną kwestią jest też rok produkcji samochodu - co ciekawe jest on zależny od miasta, w którym pracujemy. W Warszawie musi być ono wyprodukowane w lub po 2005 roku. Lublin i Szczecin jest to rok 2007, a reszta miast pozwala na auto będące 2001 albo starszym rocznikiem.

Praca jaki kierowca Bolt to niezwykle atrakcyjne zajęcie, które oferuje możliwość dużego zarobku bez konieczności wielogodzinnej, codziennej pracy. Odwiedź stronę blogową OnlyGo, przeczytaj następujący artykuł - https://onlygo.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-bolt i dowiedz się, jak dokładnie wyglądają zarobki w firmie Bolt na stanowisku kierowcy. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kamil · 1 lat temu
    Bardzo fajny wpis. Sam jestem kierowcą taksówki już od 6 lat! W tym roku planuję rozpocząc pracę z aplikacją Bolta lub Ubera. Chętnie sprawdzę ofertę wspomnianego partnera - OnlyGo. Znajomi mówili, że mają dobre warunki pracy i oferują pracownikom dużo benefitów.