1 komentarz

Certyfikat VCC inaczej Vocational Competence Certificate jest to ujednolicony system certyfikacji i kwalifikacji zawodowych, które zostały uzyskane oprócz kształcenia formalnego. Pomysł na VCC uformował się w 2007 roku. Był wynikiem obserwacji wielu zmian jakie zachodzą na rynku pracy i potrzeby syntezy wiedzy i umiejętności wraz z przedsiębiorstwami na światowym rynku pracy.

Jak potwierdzić kwalifikacje nabyte w systemach poza formalnych i nieformalnych?

VCC Certyfikat to umożliwia. Przechodząc na stronę "Czym jest certyfikat VCC" możemy dowiedzieć się czym tak właściwie jest certyfikat VCC, a także jakie są cele fundacji VCC, takie jak np. monitorowanie rozwoju nowych zawodów, certyfikowanie kwalifikacji zawodowych w sposób ujednolicony, zgodny z Europejską Ramą Kwalifikacji, czy też testowanie i implementacja nowych rozwiązań w zakresie kształcenia zawodowego. Świat pędzi do przodu i rynek pracy wciąż się zmienia szybko i w różnych kierunkach, dlatego dzięki systemowi VCC można nadążyć za zmianami, aktualizować posiadane kwalifikacje, podwyższyć je lub zaktualizować. Personalia, społeczeństwo, umiejętności zawodowe i praktyczne zmieniają się, powstają nowe dlatego, dzięki szkoleniem z VCC można rozumieć co się dzieję wokół nas. 

prac Komisji Europejskiej jest przewidywanie na etapach kształcenia jakie umiejętności będą potrzebne w nowych miejscach pracy i wykorzystywanie tej wiedzy dla dobra przyszłych pracowników i pracodawców. Chodzi o możliwość dostępu do nowych informacji w teorii i praktyce w każdym momencie życia każdego człowieka. Unia Europejska opracowała Europejskie Ramy Odniesienia czyli 8 wartościowych rad takich jak między innymi porozumiewanie się w języku ojczystym, w języku obcym, kompetencje informatyczne czy świadomość i ekspresja kulturalna. Fundacja VCC współpracuje c z Partnerami i Ekspertami Zawodowymi w Polsce i za granicą. Wciąż zdobywa i aktualizuje informacje na temat zmian i nowości na rynku pracy. Fundacja stara się wyjść z ofertą edukacji jakiej potrzebują Europejczycy. Analityczne podejście pozwala na przewidzenie z sukcesem które umiejętności są i będą potrzebne w przyszłości.

Z czego korzystać, żeby dobrze zdać egzaminy?

Pomoce dydaktyczne są przedstawione na stronie wraz z opisem na co zwrócić szczególną uwagę. Przedstawione są przykładowe zadania, wszystko w trosce o nasz rozwój kwalifikacji i większa wartość na rynku pracy.

Gdzie i skąd można otrzymać taki certyfikat?

Jednym z wartościowych miejsc gdzie możesz odbyć egzamin i otrzymać certyfikat VCC jest Biuro rachunkowe B&N w Bydgoszczy, jego ofertę znajdziesz na stronie: centrumrachunkowe.bydgoszcz.pl lub pod numerem telefonu: 517 459 020. Firma zatrudnia Panią Natalię Błaszczyk, która otrzymala tytuł Trenera VCC znaczy to, że spełniła niezbędne wymagania stawiane Trenerom VCC. Jej umiejętności i wiedza potwierdzone zostały egzaminem w oparciu o metodologię VCC. Klienci korzystający z usług księgowych B&N mogą mieć pewność, że to biuro zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, posiadających odpowiednie kompetencje i doświadczenie w księgowości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Aga · 4 miesięcy temu
    Nie sądziłam, że ten certyfikat to taka fajna sprawa! Dobrze zajrzeć czasem na waszego bloga i poszerzyć swoją wiedzę.