Skip to main content

Co to jest certyfikat VCC i o czym świadczy?

Certyfikat VCC inaczej Vocational Competence Certificate jest to ujednolicony system certyfikacji i kwalifikacji zawodowych, które zostały uzyskane oprócz kształcenia formalnego. Pomysł na VCC uformował się w 2007 roku. Był wynikiem obserwacji wielu zmian jakie zachodzą na rynku pracy i potrzeby syntezy wiedzy i umiejętności wraz z przedsiębiorstwami na światowym rynku pracy.

Jak potwierdzić kwalifikacje nabyte w systemach poza formalnych i nieformalnych?

VCC Certyfikat to umożliwia. Przechodząc na stronę "Czym jest certyfikat VCC" możemy dowiedzieć się czym tak właściwie jest certyfikat VCC, a także jakie są cele fundacji VCC, takie jak np. monitorowanie rozwoju nowych zawodów, certyfikowanie kwalifikacji zawodowych w sposób ujednolicony, zgodny z Europejską Ramą Kwalifikacji, czy też testowanie i implementacja nowych rozwiązań w zakresie kształcenia zawodowego. Świat pędzi do przodu i rynek pracy wciąż się zmienia szybko i w różnych kierunkach, dlatego dzięki systemowi VCC można nadążyć za zmianami, aktualizować posiadane kwalifikacje, podwyższyć je lub zaktualizować. Personalia, społeczeństwo, umiejętności zawodowe i praktyczne zmieniają się, powstają nowe dlatego, dzięki szkoleniem z VCC można rozumieć co się dzieję wokół nas. 

prac Komisji Europejskiej jest przewidywanie na etapach kształcenia jakie umiejętności będą potrzebne w nowych miejscach pracy i wykorzystywanie tej wiedzy dla dobra przyszłych pracowników i pracodawców. Chodzi o możliwość dostępu do nowych informacji w teorii i praktyce w każdym momencie życia każdego człowieka. Unia Europejska opracowała Europejskie Ramy Odniesienia czyli 8 wartościowych rad takich jak między innymi porozumiewanie się w języku ojczystym, w języku obcym, kompetencje informatyczne czy świadomość i ekspresja kulturalna. Fundacja VCC współpracuje c z Partnerami i Ekspertami Zawodowymi w Polsce i za granicą. Wciąż zdobywa i aktualizuje informacje na temat zmian i nowości na rynku pracy. Fundacja stara się wyjść z ofertą edukacji jakiej potrzebują Europejczycy. Analityczne podejście pozwala na przewidzenie z sukcesem które umiejętności są i będą potrzebne w przyszłości.

Z czego korzystać, żeby dobrze zdać egzaminy?

Pomoce dydaktyczne są przedstawione na stronie wraz z opisem na co zwrócić szczególną uwagę. Przedstawione są przykładowe zadania, wszystko w trosce o nasz rozwój kwalifikacji i większa wartość na rynku pracy.

Gdzie i skąd można otrzymać taki certyfikat?

Jednym z wartościowych miejsc gdzie możesz odbyć egzamin i otrzymać certyfikat VCC jest Biuro rachunkowe B&N w Bydgoszczy, jego ofertę znajdziesz na stronie: centrumrachunkowe.bydgoszcz.pl lub pod numerem telefonu: 517 459 020. Firma zatrudnia Panią Natalię Błaszczyk, która otrzymala tytuł Trenera VCC znaczy to, że spełniła niezbędne wymagania stawiane Trenerom VCC. Jej umiejętności i wiedza potwierdzone zostały egzaminem w oparciu o metodologię VCC. Klienci korzystający z usług księgowych B&N mogą mieć pewność, że to biuro zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, posiadających odpowiednie kompetencje i doświadczenie w księgowości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Aga · 1 lat temu
    Nie sądziłam, że ten certyfikat to taka fajna sprawa! Dobrze zajrzeć czasem na waszego bloga i poszerzyć swoją wiedzę. 

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...