Skip to main content

Salony z obrączkami ślubnymi. Jak powstają obrączki i jak wygląda ich sprzedaż?

Obrączki ślubne to bardzo ważny symbol, który ma za zadanie odzwierciedlać stałą, nierozerwalną więź między małżonkami. Proces ich powstawania jest bardzo ciekawy, a przy tym nad wyraz złożony. Z czego powstają obrączki i jak wygląda ich sprzedaż? O tym dowiesz się z dalszej części tekstu.

Jak wygląda sprzedaż obrączek?

Jak powstają obrączki?

Opowiadając o procesie powstawania obrączek ślubnych, warto rozpocząć od określenia, z czego tak właściwie powstają owe symbole miłości? Oczywiście ze złota, a w zasadzie, ze stopów, które łączą w sobie inne metale. Zazwyczaj do produkcji obrączek wykorzystuje się 14-karatowe złoto (próba 585). Ten rodzaj stopu zawiera w sobie dodatkowo miedź, nikiel i srebro, co zapewnia odpowiednią trwałość obrączek. Zazwyczaj do wytworzenia obrączek wykorzystuje się pomiędzy 10, a 12 gramów złota.

Istnieją dwie metody wytwarzania obrączek ślubnych - szwowa oraz bezszwowa. Pierwsza z nich, wykorzystywana przed laty, była oparta o zawijanie oraz lutowanie metalu, formując w ten sposób okrąg, czyli obrączkę. Ta metoda zawdzięcza swoją nazwę śladowi łączenia, który jest widoczny wewnątrz obręczy.

Jakie obrączki są najczęściej wybierane?

Aktualnie najpopularniejszą formą wytwarzania obrączek jest metoda bezszwowa. W tym przypadku cały proces rozpoczyna się od stworzenia złotej rurki. Stanowi ona materiał, z którego wycinane są płaskie krążki, stanowiące bazę dla przyszłych obrączek. W kolejnym etapie krążki poddaje się walcowaniu, nadając im właściwy kształt oraz wzmacniając wytrzymałość. Ostateczny wygląd i rozmiar nadaje obręczom proces skrawania. Ostatnią, typowo wykończeniową czynnością jest polerowanie oraz frezowanie, czyli wykonywanie wszelkich detali dekoracyjnych, mających za zadanie uczynić nasze obrączki wyjątkowymi. Wygląd gotowych obrączek ślubnych można zaobserwować, chociażby pośród bogatej oferty produktów firmy Stelmach https://lodzinscy.eu/206-obraczki-stelmach, dostępnych w sklepie online Jubilera Łodzińscy. 

Jak sprzedawać obrączki w salonie jubilerskim?

Jak wygląda sprzedaż obrączek?

Planując zakup obrączek, warto skorzystać z wykwalifikowanych salonów jubilerskich, które oferują produkty wysokiej jakości. Przykładem ślubnych obrączek cechujących się doskonałym wykonaniem mogą być produkty, dostępne pod adresem https://lodzinscy.eu/13-obraczki-klasyczne, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.  Dla najbardziej wymagających par istnieje także możliwość zamówienia spersonalizowanych obrączek, na przykład poprzez wygrawerowanie imion nowożeńców na wewnętrznej stronie obręczy. Innym rozwiązaniem jest także wzbogacenie obrączek o różnego rodzaju zdobienia, na przykład kamienie szlachetne. 

Jak dopasować rozmiary obrączek?

Istotnym problemem jest sam dobór odpowiednich obrączek. Liczy się bowiem nie tylko wygląd, ale także ich rozmiar! Eksperci pracujący w salonach jubilerskich z pewnością pomogą w doborze odpowiedniego modelu. Jak dobrać rozmiar obrączki? Poznaj listę rzeczy, o których warto pamiętać. Kierując się tymi wytycznymi, dobiera się konkretne modele, dopasowane do dłoni oraz uwzględniające takie czynniki, jak puchnięcie palców w czasie upałów. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Daria N. · 7 miesięcy temu
    Nie miałam pojęcia, jak skomplikowany jest proces powstawania obrączek ślubnych! Fascynujące jest to, że używa się różnych metod i stopów, aby uzyskać idealny wygląd i trwałość. Szczególnie interesująca wydaje się metoda bezszwowa i cały proces tworzenia obrączki od złotej rurki aż po ostateczne detale. To naprawdę dodaje wartości i znaczenia do tych małych symboli miłości. Dzięki za udostępnienie tych informacji to naprawdę otwiera oczy na wysiłek i sztukę stojącą za każdą obrączką ślubną!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Treningi z trenerem personalnym są o tyle fajne, że nie tylko dobiera pod nas indywidualnie ...
Większości osób wydaje się, że do chirurga plastycznego idzie się wtedy, kiedy coś nam się ...
Oj, dopiero teraz dowiedziałam się o tym, kim jest event planner i muszę przyznać, że ...
Niewiele mi zostało do ukończenia studiów na AWF i myślę właśnie nad rozpoczęciem pracy jako ...
Bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów personalnych. Próbowałam już z siłownią, ale motywacja do ...